آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81311
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1394 9:37
تعداد بازدید : 867

رقم نامعلوم بدهی مخابرات به شرکت زیرساخت

در شرایطی که مسوولان دولتی هر روز اعداد و ارقام جدیدی از میزان بدهی های مخابرات به شرکت زیرساخت ارایه می دهند اما رقم واقعی بدهی مخابرات به این شرکت دولتی چقدر است.

خبرگزاری تسنیم- موج جدید اختلاف نظرها بین وزارت ارتباطات و شرکت های تابعه این وزارتخانه با شرکت مخابرات ایران باعث شده تا برخی مسوولان با ارایه آمار و ارقام نامشخص، مردم را نسبت به تمامی جریانات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بدگمان کنند.اوایل خرداد ماه سال جاری، محمود خسروی، معاون وزیر ارتباطات و مدیر عامل شرکت زیرساخت، در گفت وگویی درباره ارقام بدهی مخابرات که با روی کار آمدن دولت یازدهم رسانه ای شد، گفت: رقم این بدهی ها حدود 250 میلیارد تومان بابت بین الملل و بدهی های قبلی است که البته 100 میلیارد دیگر نیز بابت استفاده از شبکه فیبرنوری برای 7-8 سال فعالیت بعد از خصوصی سازی مخابرات به آن اضافه و مجموعا رقمی در حدود 350 میلیارد تومان می شود. روابط عمومی زیرساخت یک ماه و نیم بعد از انتشار این مصاحبه اعلام کرد: بدهی 350 میلیارد تومانی شرکت مخابرات ایران سررسید شده وگرنه میزان بدهی واقعی، ارقامی به مراتب بیشتر است. حال در شرایطی که بیشترین فشارها از سوی دولت به هلدینگ مخابرات بابت موضوعاتی نظیر خصوصی سازی و عدم توجه به خواسته های وزارت ارتباطات مطرح می شود، هفته گذشته وزیر ارتباطات پرده از رقم جدید بدهی های این شرکت برداشت.
وزیر ارتباطات همچنین گفت: مخابرات برای پهنای باندی که از شرکت زیرساخت می خرد نزدیک به 400 میلیارد تومان بدهکار و به همین ترتیب شرکت زیرساخت که پهنای باند را از اپراتورهای بین المللی می خرد به آنها بدهکار شده است. 
حال در شرایطی که حدود 100 میلیارد تومان از طلب زیرساخت به ادعای مخابرات از ابتدای سال پرداخت شده است، یک سوال باقی می ماند و اینکه بدهی شرکت مخابرات به شرکت دولتی زیرساخت بالاخره چند صد میلیارد تومان است؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :