آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81305
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1394 8:50
تعداد بازدید : 1537

گوش پرورشی به اینترنت وصل می‌شود

استلارک؛ مردی که گوش در بازو دارد

اگر پروفسور استلارک بگوید که «چیزی در آستینش پرورش داده»، اصلا دورغ نگفته، زیرا این پروفسور دانشگاه پرت و هنرمند شناخته شده، در بخشی از پروژه های هنری اش یک گوش روی دستش پرورش داده است که این گوش به اینترنت هم وصل می شود!

Mashable- یک تیم پزشکی، یک داربست پلیمر زیستی به شکل گوش را زیر پوست دست استلارک قرار داده اند که بعد از بیش از شش ماه، نسوج و رگ های خوبی در اطراف آن رشد کرده اند. استلارک در این مورد می گوید: این گوش در نتیجه انجام عمل جراحی و کشت سلول روی بازوی او رشد کرده است.
گفتنی است که این تجربه دست کم یک دهه به طول انجامید تا به این مرحله برسد و آنطور که استلارک می گوید هنوز هم مرحله پایانی نرسیده و کامل نشده است. 
استارلاک می گوید که در مرحله بعد می خواهد بخش نرم گوش را در اندام کشت شده از سلول های بنیادین ایجاد کند و سپس یک میکروفون با گیرنده بی سیم را درون آن کارگذاری کند تا امکان اتصال گوش به اینترنت از طریق وای فای فراهم شود. با اتصال گوش به اینترنت می توانند به صدایی که گوش می شنود به صورت آنلاین گوش دهند.
استارلاک همچنین قصد دارد که به گوش کشت شده در زیر پوست دستش، GPS یا مکان یاب جهانی نصب کند تا بتوان این گوش و حتی خود استارلاک را به صورت آنلاین ردیابی کرد. وی می گوید: این گوش متعلق به من نیست. من در حال حاضر دو گوش دارم که به خوبی می شنوند. این گوش یک ابزار شنود کنترل از راه دور برای افرادی در آن سر دنیا یا در مکان های دیگر جهان است. 
وی می افزاید: این گوش های کشت داده شده قادرند به مکالمات گوش دهند یا صداهای موجود در یک کنسرت موسیقی را بشنوند؛ بدون اینکه نیاز باشد من در آن مکان ها حضور داشته باشم. تصور کنید که خودتان در استرالیا باشید و بتوانید با گوش های کسی که در نیویورک زندگی می کند، بشنوید. 
این در حالی است که استارلاک در ایده قبلی اش، میکروفونی را نیز به همراه گوش زیر پوست دستش جاسازی کرد، اما میکروفون باعث ایجاد عفونت در بدنش شد و مجبور به درآوردن میکروفون شد. 
استارلاک سال هاست که تلاش می کند مرز میان بدن و ماشین را از بین ببرد. وی در مصاحبه ای در سال 2013 در مورد شغل و زمینه فعالیتش گفت که واکنش افراد از دیدن گوش در بازویش کاملا متفاوت است؛ برخی هیجان زده می شوند و برخی می ترسند. 
وی می گوید: امیدوارم که مردم نسبت به آنچه در بدن شان اتفاق می افتد و همچنین عملکرد بدن کنجکاو شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :