آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81257
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1394 13:0
تعداد بازدید : 653

پساتحریم شمشیری دو لبه برای اصناف و تولیدکنندگان است

سخنگوی اتاق اصناف معتقد است: پساتحریم شمشیر دو لبه برای اصناف و تولیدکنندگان است، لذا دولت باید در شرایط پساتحریم هوای اصناف را داشته باشد و رویکرد وارداتی صرف را دنبال نکند.


ایسنا- مجتبی صفایی افزود: اگر دروازه های کشور رو به تجارت جهانی باز شود و دولت واردات کالا را آغاز کند، اصناف آسیب فراوانی خواهند دید. 
وی افزود: تجربه داشتیم که در سال های گذشته واردات بی رویه کالاهای بی کیفیت و ارزان قیمت، هم صنعت و تولید را دچار رکود و ورشکستگی کرد و هم به اصناف ضربه زد. 
صفایی با بیان اینکه نمی توان گفت دولت هرگونه واردات را ممنوع کند، یادآور شد: اگر قرار است وارداتی به کشور داشته باشیم باید عمدتا مواد اولیه و خام، ماشین آلات و دانش و تکنولوژی باشد. 
او با بیان اینکه دوران پساتحریم یک شمشیر دو لبه برای اصناف و واحدهای تولیدی است، خاطرنشان کرد: اگر در این دوران حمایت کافی از تولیدی ها و اصناف کشور صورت گیرد، حتی می توانند در بازارهای جهانی حاضر شوند. 
به گفته صفایی وقتی که تسهیلات 26 درصدی در اختیار اصناف قرار می گیرد، آنها مجبور می شوند برای جبران هزینه ها گران فروشی کنند و این امر هزینه تمام شده آنها را بالا می برد و قدرت رقابت را از اصناف می گیرد. 
وی تاکید کرد: دولت می تواند با ارایه تسهیلات کم بهره به اصناف خصوصا اصناف تولیدی کمک کند و سرمایه در گردش مناسبی برای آنها تامین کند تا بتوانند برای حضور در بازارهای جهانی قدرت رقابت داشته باشند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :