fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 81252
  تاریخ انتشار : 1 شهریور 1394 12:37
  تعداد بازدید : 848

  دستگیری عامل کلاهبرداری با فروش پنل اینترنتی جعلی

  عامل 647 فقره کلاهبرداری با فروش پنل اینترنتی جعلی دستگیر شد.

  پلیس فتا- فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار گفت: کارشناسان پلیس فتا این فرماندهی با رصد فضای مجازی سایتی را که فاقد نماد الکترونیکی و در آن مدیریت سایت خود را شركت كاریابی معرفی کرده بود شناسایی کردند.
  سید محمد هاشمی افزود: در پی تبلیغات فریبنده مبنی بر تبلیغات فروش پنل کاریابی و درآمد ماهانه 10میلیون ریال، کاربران اینترنتی جویای کار مبلغ 420 هزار ریال به حساب اعلام شده واریز می کنند.  
  در ادامه بررسی ها مشخص شد کاربران اینترنتی با واریز وجوه و ثبت نام در این درگاه جعلی منتظر ارایه پنل بودند که با گذشت مدت زمانی طولانی از موعد مقرر، پنل مروطه ارائه نشده و مدیر سایت پاسخگو نیست. کارشناسان پلیس فتا با بررسی های فنی- تخصصی در فضای مجازی درگاه جعلی را شناسایی و با استعلام به عمل آمده مشخص شد 647 تراکنش با این حساب به مبلغ 170میلیون و 588 هزار ریال انجام شده است
  و این شرکت کاریابی فاقد هرگونه مجوز و وجود خارجی است.
  هاشمی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با به دست آمده ادله و مستندات دیجیتالی لازم در خصوص فعالیت مجرمانه این سایت جعلی، عامل کلاهبرداری در شهر سبزوار شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند.
  متهم که از طراحان حرفه ای سایت است در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اتهامی شده که در ادامه بازجویی ها با مشاهده ادله و مدارک دیجیتالی کافی جرم که با دقت نظر و کارشناسی جمع آوری شده به بزه انتسابی اعتراف کرد.
  هاشمی تصریح کرد: متهم پس از بازجویی های تکمیلی با تشکیل پرونده راهی دادسرا شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :