آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81198
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1394 15:14
تعداد بازدید : 543

خبرک

خبرک

 روزی 90 نفر تصادف می کنند و می میرند
بر اساس اعلام پزشکی قانونی کشور در ۵ سال گذشته ۹۷ هزار و ۲۷۲ نفر در جاده های کشور به علت تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده اند. به گزارش مهر بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور بررسي هاي صورت گرفته در حوادث رانندگی پنج سال گذشته (۱۳۸۹ تا ۱۳۹۳) نشان مي دهد كه بيشترين آمار تلفات حوادث رانندگي در آخرين ماه تابستان و در زمان اوج سفرهاي تابستاني اتفاق افتاده به نحوی كه مطابق آمارهای موجود ۱۱ درصد از كل تلفات حوادث رانندگي پنج سال گذشته تنها مربوط به شهريور ماه است.  بر اساس اين گزارش هرچند تلفات حوادث رانندگي در شهريور ماه نسبت به ديگر ماه هاي سال رقم بالايي را در برمي گيرد اما طي پنج سال اخير تلفات حوادث رانندگي در شهريور سير نزولي در پيش گرفته (به استثناي سال ۱۳۹۲ كه افزايش جزئي اين آمار را شاهد بوديم) و مطابق با آمار كلي تلفات حوادث رانندگي تعداد كشته ها در شهريور ماه نيز رو به كاهش گذاشته است.

  میدان هفت حوض پیاده راه می شود
شهردار منطقه ۸ از تبدیل میدان هفت حوض به پیاده راه بعد از نهایی شدن طرح مطالعاتی خبر داد. به گزارش مهر، بهمن نوری در خصوص ساماندهی میدان هفت حوض در محله نارمک گفت: این منطقه به میدان ۱۰۰ گانه نارمک معروف است و براساس طرح تفضیلی دهه ۳۰ ساخته شده است. شهردار منطقه ۸ با تاکید بر اینکه تلاش داریم از این میدان به عنوان میراث شهر تهران صیانت کنیم، افزود: این میدان از میادین قدیمی شهر تهران است. وی با اشاره به تبدیل میدان هفت حوض به پیاده راه در ماه های آینده گفت: از جمله میادین مهم منطقه ۸ میدان نبوت یا میدان هفت حوض است که مطالعاتی با کمک دانشگاه علم صنعت آغاز شده تا تبدیل به پیاده راه شود که این طرح در ماه های آینده نهایی خواهد شد.

  فراخوانی برای ایجاد دنیایی انسانی و کمک به 100 میلیون نیازمند
دبیرکل سازمان ملل متحد پایان هفته گذشته در پیامی به مناسبت فرارسیدن 19 اوت - 28 مرداد - روز جهانی بشردوستانه، ایجاد دنیایی انسانی تر با تعهدی قوی تر را برای کمک به 100 میلیون زن، مرد و کودک نیازمند
 خواستار شد.
به گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، در پیام بان کی مون آمده است: در روز جهانی بشردوستانه ما از فداکاری جانفشانانه و از خودگذشتگی کارمندان و داوطلبان در سراسر جهان تقدیر می کنیم، افرادی که غالبا با احتمال خطر فردی بالا، خود را وقف کمک به آسیب پذیرترین افراد جهان کرده اند. وی می افزاید: امسال بیش از 100 میلیون زن، مرد و کودک به کمک های بشردوستانه نجات بخش نیاز دارند. از زمان جنگ جهانی دوم تعداد بی سابقه ای از افراد تحت تاثیر منازعه قرار گرفته اند و این در حالی است که همچنان بلایای طبیعی و حوادث با عامل انسانی افراد بی شماری را تحت تاثیر قرار داده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :