آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 81015
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1394 12:20
تعداد بازدید : 1517

فروش محصولات حرفه‌ای عکاسی همچنان رونق دارد

بازاری چهارفصل برای کاربران خاص تجهیزات عکاسی

اگر چه بازار دیجیتال روزهای سرد و بی رونقی را سپری می کند، اما برخی کالاها در حدی برای کاربرانشان جذاب هستند که حتی در بدترین شرایط بازاری پررونق دارند.

فناوران- نمونه اش همین بازار دوربین های حرفه ای که بازاری مستقل از سایر کالاهای دیجیتال دارد و در بسیاری مواقع اتفاق افتاده است که در دوران رکود بازار و تشدید نوسانات نرخ دلار، این کالا مخاطبان خاص خود را حفظ کرده است.
به همین دلیل است که بازار دوربین های عکاسی حرفه ای و تجهیزات جانبی آن را بازار چهارفصل نامیده اند. البته چهارفصل برای مشتریان خاص.
در شرایط فعلی هم بازار دوربین و تجهیزات حرفه ای عکاسی مخاطبان خود را دارد و به گفته فعالان بازار دوربین های عکاسی، اگر چه نمونه های کامپکت و نیمه حرفه ای بازاری بی رونق دارند، اما حرفه ای های بازار دوربین محدود مخاطبان خود را حفظ کرده است. به گفته علی فیروزی یکی از فعالان بازار دوربین های عکاسی حرفه ای در خیابان ناصرخسرو، اگر چه تجهیزات و دوربین های عکاسی حرفه ای در رده محصولات گران قیمت قرار دارند و همین گران بودن به محدود بودن مشتریان آن منجر شده است، اما از آنجا که معمولا کاربران دوربین های حرفه ای از این کالا و تجهیزات جانبی آن استفاده تجاری می کنند، این کالاها بازاری همیشه پرمخاطب دارند.یکی دیگر از فعالان بازار هم با تایید گفته های همکارش می گوید: اگر چه میزان تقاضا نسبت به قبل که این کالا مورد توجه برخی از کاربران عادی قرار می گرفت کاهش یافته است، اما می توان گفت که بازار دوربین و تجهیزات حرفه ای وضعیت بهتری دارد تا دوربین های نیمه حرفه ای و خانگی.
به گفته این فعال بازار، البته در مورد برخی از تجهیزات عکاسی مانند لنز در برخی از موارد با کاهش موجودی مواجه می شویم که در این زمینه عکاس های حرفه ای به ناچار به سمت تجهیزات کارکرده می روند. فعالان بازار دوربین می گویند: در صورت کاهش نرخ دلار و درهم شاهد کاهش قیمت و رونق بیشتر بازار خواهیم بود و بازار دوربین های عکاسی حرفه ای نیز رونق می گیرد.کارشناسان هم با بیان این مطلب که دوربین های عکاسی حرفه ای مخاطبانی خاص دارند می گویند: می توان گفت که دوربین های حرفه ای کاربری تجاری دارند و همین موضوع موجب شده است که نوسانات نرخ دلار آزاد تاثیر چندانی بر میزان تقاضا از بازار ان نداشته باشد.به گفته کارشناسان، از نظر برخی، علت تمایل عکاس های حرفه ای به خرید تجهیزات کارکرده رشد قیمت هاست، در حالیکه بین قیمت نمونه آکبند با کارکرده اختلاف کمی هست و باید گفت که دلیل گرایش کاربران دوربین های حرفه ای به این سمت، کاهش موجودی است.آنها در باره آینده بازار دوربین و تجهیزات حرفه ای عکاسی نیز می گویند: اگر چه این کالاها مشتریان خود را دارند، اما بدون شک با هموار شدن مسیر واردات و کاهش قیمت ها وضعیت بازار بهتر می شود و امیدواریم در این زمینه شاهد تغییرات مثبتی باشیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :