آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80987
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1394 13:28
تعداد بازدید : 1196

15 و 16 شهریور ماه در برج میلاد

نخستین همایش شهر هوشمند، زیرساخت و فرصت های سرمایه گذاری برگزار می شود

نخستین همایش و نمایشگاه شهر هوشمند، زیرساخت و فرصت های سرمایه گذاری در روزهای 15 و 16 شهریورماه امسال در محل برج میلاد تهران برپا می شود.

محمود زرگر، دبیر علمی همایش در این باره گفت: امروزه جمعیت زیاد شهرها عدم رفاه، سردرگمی، آلودگی و افزایش هزینه ها را برای شهروندان به دنبال داشته که تنها راه عبور از این فضا هوشمندسازی شهرهاست. این موضوع مختص یک دستگاه به شمار نمی رود و لازم است تمام دستگاه هایی که در دولت و خارج از دولت مشغول فعالیت هستند مشغول اجرای شهر هوشمند شوند.
وی همچنین عنوان کرد: در واقع این همایش بیشتر تریبونی است که از طریق آن اعلام شود در این حوزه چه فعالیت هایی صورت گرفته و چگونه می توان به نوعی نگاه واحد و همگرا رسید. خسرو سلجوقی، رییس کارگروه محتوای این همایش نیز اظهار کرد: با توجه به سرعت رشد فناوری و تعداد گوشی های هوشمند لازم است دقت عمل لازم در این زمینه صورت بگیرد؛ چرا که تا سال 1392 شاید در مجموع حدود دو میلیون گوشی هوشمند در کشور وجود داشت اما این رقم اکنون به بالغ بر 20 میلیون رسیده و پیش بینی ها آن است که ظرف سال آینده به حدود 44 میلیون خواهد رسید. وی همچنین متذکر شد: برنامه ششم توسعه روی بهره وری تمرکز خاصی دارد. اکنون کشورهایی مانند مالزی بخش عمده ای از سرمایه خود را صرف این حوزه می کنند؛ اما به نظر می رسد که ما در ایران در این حیطه ضعیف عمل کرده ایم.
گفتنی است که نخستین همایش شهر هوشمند، زیرساخت و فرصت های سرمایه گذاری به شعار «ایجاد زیرساخت در راستای پیشرفت پایدار، ارتقای کیفیت زندگی، محیط زیست پاک و توانمندسازی اقتصاد مقاومتی» برگزار خواهد شد.
دستیابی به مفاهیم مشترک از ابعاد، جزئیات، و فرصت های طرح های شهر هوشمند، ارزیابی فرصت های سرمایه گذاری و جلب شرکای بالقوه با تبیین یک راهبرد مشترک کسب و کار، ارائه یک مدل هماهنگی ملی در استفاده مشترک از زیر ساخت های موجود و اتخاذ بسترهای همکاری بخش خصوصی و دولت، ظرفیت سازی منابع انسانی در ابعاد فنی و اقتصادی زیر ساخت شهر هوشمند و دستیابی به یک مدل مرجع برای استقرار شهر هوشمند بر اساس انتقال تجربیات موفق جهانی و شرایط حرفه ای کشور از جمله اهداف این همایش است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :