آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80966
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1394 12:46
تعداد بازدید : 820

آغاز به کار نخستین شهرک فناوری مجازی

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران با اعلام آغاز به کار شهرک فناوری ICT مجازی گفت: این حوزه یک مفهوم، خلاقیت و نوآوری برای کارآفرینی است که در دنیا نیز کمک زیادی به اشتغال و ارزش افزوده کرده است.

ایسنا- علی سلیمانی افزود: باید به صنایع کوچک به عنوان یک بنگاه اقتصادی نگاه کنیم که تعدادی از مدیران در تخصص های مختلف درباره آن فکر می کنند. مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران با بیان این که در تعریف جهانی، صنایع با بیش از 500 نفر جزو صنایع بزرگ شناخته می شوند، ادامه داد: اگر بخواهیم این تعریف را مد نظر قرار دهیم تعداد صنایع بزرگ ما در کشور بسیار کم است. به گفته سلیمانی از چارچوب های فکری و تئوری گذشته ایم و اکنون باید شاهد یک حرکت و عمل در این حوزه باشیم. وی در خصوص تشکیل اولین نشست تعامل و هماهنگی با صنایع سراسر استان تهران با حضور70 واحد تولیدی اظهار کرد: برای این واحدها کارت صادر خواهیم کرد و از این پس واحدهای تولیدی هر جایی که مراجعه کنند، شناسنامه دارند که شاخه فعالیت شان نیز در آن مشخص شده است. 
سلیمانی همچنین گفت: تاکنون هفت شهرک فناوری در کشور ساخته شده که در تهران نیز این شهرک مصوب سال 1387 است و کار خود را از امروز به صورت مجازی آغاز می کند.وی ادامه داد: بر این باوریم که در حوزه صنایع کوچک و متوسط تنها نیاز به ساخت شهرک یا امکانات فیزیکی نداریم و شاید بتوان در شبکه مجازی این امکانات را ایجاد کرد و حمایت‎ها نیز از این کسب و کارها به صورت مجازی انجام شود. به گفته سلیمانی ضریب نفوذ این شهرک ها در صنایع کوچک نیز امروز تبیین خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :