آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80959
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1394 12:34
تعداد بازدید : 793

فروش نرم افزار 5 میلیون تومانی پارس آغاز شد

پژوهشکده آمار اعلام کرد، نرم افزار پارس (پایگاه اطلاعات رقومی سرشماری های عمومی نفوس و مسکن) به روز شد. به این نسخه از نرم افزار اطلاعات سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1390 اضافه شده است.

روابط عمومی پژوهشکده آمار - پارس نرم افزاری است که با هدف ارائه نتایج سرشماری های انجام گرفته در دوره های مختلف سرشماری از جمله سال های 1385 و 1390 به روشی متفاوت و با استفاده از نقشه و اطلاعات مکانی طراحی 
شده است.
براساس این گزارش، اطلاعات مکانی شامل امکان مقایسه اقلام مختلف آماری در محدوده جغرافیایی، ایجاد سهولت در انتقال نتایج، کاربردها و مفاهیم حاصل از سرشماری ها برای مسئولان، متخصصان و حتی عموم مردم و امکان ایجاد نقشه های موضوعی در نرم افزار است.
این گزارش می افزاید: دو نوع اطلاعات در نرم افزار، موجود است، اطلاعات توصیفی و اطلاعات مکانی، اطلاعات توصیفی شامل اطلاعات استخراج شده از سرشماری نفوس و مسکن سال های۱۳۳۵ تا 1390 می باشد که فهرست این اقلام در سه سطح خانوار، مسکن و آبادی تعیین شده است. اطلاعات مکانی شامل فایل نقشه های شهری و آبادی بلوکه و روستایی است.
این نرم افزار شامل دو بخش اطلاعات آماری و نقشه های رقومی با فرمت shape است. اطلاعات دوره های مختلف سرشماری به صورت لایه های مجزا در محیط نرم افزار موجود هستند و اطلاعات توصیفی هر دوره سرشماری به نقشه ها متصل است.
این گزارش مراحل تهیه نرم افزار از سوی سازمانها، مراکز دولتی، شرکت های خصوصی و عموم استفاده کنندگان را مراجعه به پژوهشکده آمار یا نمایندگی های فروش نرم افزار اعلام کرده است.
در این گزارش آمده است، قیمت نرم افزار50 میلیون ریال برای نسخه کشوری (روی سه رایانه) است.
علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه پژوهشکده آمار به نشانی
srtc.ac.ir مراجعه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :