آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80954
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1394 11:35
تعداد بازدید : 894

روزگار سپری شده دوربین های فیـلم بـرداری

می توان گفت که در میان کالاهای دیجیتالی، دوربین فیلمبرداری کسادترین بازار را دارد.

این کالا نه به دلیل نوسان نرخ دلار آزاد و درهم، بلکه به علت گسترش عرضه دوربین های دیجیتال با قابلیت فیلمبرداری حرفه ای و همچنین گوشی های موبایل با قابلیت فیلمبرداری در حد مطلوب، مخاطبان خود را از دست داده و روزگار سختی را می گذرانند.
فناوران- جالب اینجاست که شرکت های تولیدکننده هم با درک این موضوع میزان تولید و عرضه دوربین های فیلمبرداری نیمه حرفه ای و مبتدی را کاهش داده و در عوض روی تولید دوربین های دیجیتال عکاسی با قابلیت فیلمبرداری تمرکز کرده اند. 
این موضوع اما به کاهش قیمت دوربین های فیلمبرداری منجر نشده است و حتی گروهی به بهانه کاهش موجودی، قیمت ها را افزایش داده اند.
محمد فهیم، از فعالان بازار دوربین در این باره می گوید: در حال حاضر بیشتر کاربران به سراغ دوربین های عکاسی دیجیتال که قابلیت فیلمبرداری دارند می آیند و کمتر کاربر نیمه حرفه ای به سراغ دوربین های حرفه ای می رود. 
این فعال بازار می افزاید: از سوی دیگر گروه بزرگی به سراغ دوربین های موبایلی رفته اند و می توان گفت که بازار دوربین های فیلمبرداری کم مخاطب و تخصصی شده و تنها حرفه ای ها را جلب می کند.
یکی دیگر از فعالان بازار هم با بیان این مطلب که در آینده نزدیک تنها تعداد معدودی از دوربین های فیلمبرداری در بازار موجود خواهد بود، گفت: با توجه به کاهش شدید تقاضا به نظر می رسد که در آینده نزدیک بازار دوربین نیز مانند سایر کالاهای حرفه ای سفارشی شود و تعداد محدودی که مخاطب این بازار هستند کالاهای مورد نظر را به صورت سفارشی خریداری کنند.
فعالان بازار می گویند: البته نمونه های نیمه حرفه ای در حال حاضر در بازار موجود است، اما به نظر نمی رسد برای واردات این نوع دوربین ها اقدام شود. چرا که مخاطبی برای این دوربین ها وجود ندارد و اجناس وارداتی روی دست فروشندگان خواهد ماند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :