آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80898
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1394 14:21
تعداد بازدید : 724

اوراکل: گوگل بازار جاوا را نابود کرد

اوراکل در تلاش برای افزایش دامنه درگیری خود با گوگل بر سر حقوق مالکیت معنوی، این شرکت را به نابودی بازار جاوا متهم کرده است.

 خبرگزاری فارس- اوراکل که معتقد است در آندروید از مولفه هایی استفاده شده که توسط این شرکت ثبت اختراع شده اند ماه گذشته دامنه درگیری خود با گوگل را افزایش داد و به تازگی شکایت تازه ای را در دادگاهی در سانفرانسیسکو به ثبت رسانده و مدعی شده در شش نسخه از سیستم عامل اندروید حقوق مالکیت معنوی این شرکت نقض شده است. این شش نسخه که از سال 2010 تا به حال عرضه شده اند، عبارتند از Gingerbread، Honeycomb، Ice Cream Sandwich، Jelly Bean،Kit Kat و Lollipop. مدعای اصلی اوراکل این است که در کدنویسی اندروید از هزاران خط کدمنبع متعلق به پلاتفورم جاوا استفاده شده و در جریان این کپی کاری حق ماکلیت معنوی اوراکل لغو شده است.
ادعای دیگر اوراکل این است که با گسترش استفاده از آندروید و تسری آن به پوشیدنی های هوشمند، تلویزیون ها، خودروها و لوازم خانگی میزان نقض کپی رایت جاوا هم افزایش یافته است. این شرکت می گوید با افزایش تبلیغات روی پلات فورم اندروید درآمد و سود گوگل هم از این طریق افزایش یافته و سوءاستفاده مستقیم و غیرمستقیم از کدهای مسروقه جاوا یکی از عوامل این موفقیت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :