آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80890
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1394 14:10
تعداد بازدید : 765

مدیران سابق نهاد جاسوسی معمار شرکت های نوپای امنیتی آمریکا

این روزها مهندسان ماهری که به دنبال یافتن ردی از سلاح های کشتار جمعی در خاورمیانه هستند، مهاجمان سایبری مورد حمایت دولت آمریکا و ژنرال های بازنشسته آژانس امنیت ملی همگی به دنبال تاسیس شرکت های امنیتی هستند.

خبرگزاری فارس- بسیاری از کارکنان و همکاران سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در حال تاسیس شرکت های خصوصی امنیتی هستند تا از امنیت کارکنان بخش خصوصی در برابر جاسوسی و حملات سایبری دفاع کنند. آنها امیدوارند از تجربه خود برای جلب اعتماد کاربران 
بهره بگیرند.
اما سابقه نه چندان درخشان آنها و جاسوسی گسترده از میلیون ها نفر در داخل و خارج آمریکا باعث شده اعتماد به این شرکت های نوپا چندان ساده نباشد. 
افشاگری های اسنودن در دو سال گذشته باعث شده تا بسیاری از کاربران حقیقی و حقوقی اینترنت به محصولات شرکت های جدید امنیتی که توسط جاسوسان سابق آژانس امنیت ملی طراحی شده ابدا اعتماد نداشته باشند. 
ژنرال کیت الکساندر مدیر سابق آژانس امنیت ملی آمریکا و طراح بسیاری از برنامه های جاسوسی غیرقانونی این سازمان سال گذشته از سمت خود استعفا داد و شرکت امنیتی IronNet Cyber Security را با مشارکت تعدادی از کارکنان سابق این آژانس و برخی نهادهای دولتی دیگر تاسیس کرد. مارک یانگ همکار سابق وی در آژانس و وزارت دفاع ایالات متحده هم به عنوان یکی از 
مدیران ارشد IronNet Cyber Security در حال فعالیت است. 
وی می گوید کارکنان آژانس از توانایی خوبی برای یافتن مشکلات جدی در میان انبوهی از حجم داده برخوردارند. 
برخی کارکنان سابق آژانس هم از تجربیات خود در مقابله با حملات هکری دیگر کشورها و همین طور انجام حملات متقابل به این کشورها استفاده کرده و شرکت های مختلفی را تاسیس کرده اند. 
Root9b یکی از این شرکت هاست که در زمینه آموزش مهندسان بخش خصوصی و ایمن سازی شبکه های آنها فعالیت می کند. 
برخی مدیران این شرکت هنوز با آژانس امنیت ملی آمریکا همکاری دارند و به این سازمان جاسوسی هم مشاوره می دهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :