آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80888
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1394 14:7
تعداد بازدید : 1145

به علت تداوم بی‌رونقی و به صرفه نبودن فعالیت

فروشندگان بازار موبایل به فکر تغییر شغل افتاده اند

در حالی که امسال وضعیت بازار موبایل از همه سال ها بدتر و بغرنج تر شده، بسیاری از فروشندگان درصدد تغییر شغل هستند.

فناوران- بر خلاف هر سال که بازار موبایل از رونق بسیاری برخوردار بود و با عوض شدن فصل و عرضه گوشی های جدید بازار رونقی دوباره پیدا می کرد، از اوایل سال جاری نه تنها وضعیت بازار بهبود نیافت بلکه روندی نزولی در پیش گرفت تا جایی که بسیاری از فروشندگان درصدند که فروشگاه های استیجاری را تحویل داده و به فکر حرفه و شغل جدیدی باشند.
تا سال گذشته بازار موبایل بازار بسیار پرسودی بود به طوری که هر فروشگاه در مراکز خرید چندین فروشنده داشت، اما اگر به تازگی گذرتان به بازارهای موبایل افتاده باشد حتما از کسادی و بی رونقی بازار تعجب کرده اید.
برخلاف همیشه که کسادی و بی رونقی بازار ناشی از نوسان نرخ ارز یا بالا رفتن تعرفه موبایل بود، امسال وضعیت اقتصادی مردم، بازار موبایل کشور را به رکود کشاند.
بازار شب عید هم پررونق نبود و تقریبا هیچ یک از کسبه بازار از وضعیت بازار موبایل رضایت نداشتند.
با وجود این کسادی، قیمت گوشی های موبایل همچنان دستخوش تغییراتی است به طوری که قیمت بسیاری از گوشی های بازار با افزایش شدیدی همراه شده و فروشندگان دلیل آن را نبود جنس در بازار می دانند.
از سوی دیگر رواج گسترده فروشگاه های اینترنتی نیز مزید بر علت کسادی بازار موبایل شده و عرصه رقابت را برای فروشگاه های سنتی موبایل با توجه به هزینه های بالای اجاره تنگ و ناممکن کرده است.
پیش از این نیز برخی از فروشگاه های موبایلی نسبت به این مساله اعتراض و خواستار برابر شدن فضای رقابت با سایت های اینترنتی بودند که با توجه به نبود قوانین روشن و بلاتکلیفی متولیان بازار موبایل این موضوع نیز به سرانجام و نتیجه روشنی نرسید. 
در عین حال اما رفتار مشتریان بازار موبایل نیز با تغییراتی مواجه شده است. پیشتر با افزایش قیمت گوشی ، بازار رونق می گرفت و بسیاری از خریداران به دلیل ترس از بالاتر رفتن قیمت گوشی اقدام به خرید گوشی های مورد نظرشان می کردند، اما این روزها اوضاع تغییر کرده و کمتر خریداری گوشی های گران قیمتی را که با افزایش قیمت هم روبه رو شده، انتخاب می کند.
در این میان قیمت گوشی های سری گلکسی، به ویژه گلکسی S6 با افزایش قیمت همراه شده است.
اما سری گوشی های J، A و E به دلیل قیمت مناسب و کیفیتی که دارند از فروش خوبی هم نسبت به سایر گوشی های بازار برخوردارند.
در این میان قیمت گوشی های آیفون تغییر چندانی نداشته و تقریبا نرخ ثابتی دارند، اما همچنان مشتریان خود را دارد.
به گفته بازاریان گوشی های هواوی در بازار فروش خوبی دارند و قیمت مناسب باعث شده که مشتریان بیشتری به سوی خود جلب کند. از سوی دیگر برندهای تاز ه ای که عمدتا محصول کشور چین هستند در بازار زیاد شده و با قیمت مناسب و امکاناتی که دارند نیز کم کم در حال جلب مشتریان خود هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :