آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80883
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1394 13:43
تعداد بازدید : 1246

شبکه اجتماعی یک میلیارد تومانی دانش‌آموزان، پاییز راه می‌افتد

یک شبکه شاد

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش وپرورش اعلام کرد: شبکه اجتماعی دانش آموزان سراسر کشور با نام «شاد» راه اندازی می شود.

فناوران- سید حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش که دو روز پیش در مراسم افتتاحیه مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور در نیشابور از دانش آموزان خواسته بود حضور فعال تری در شبکه های اجتماعی داشته باشند، روز گذشته در اردبیل، جزییات راه اندازی شبکه اجتماعی ویژه دانش آموزان را اعلام کرد.
کفاش در نشست با دانش آموزان قرارگاه های دانش آموزی سراسر کشور در اردوی آموزشی ـ تشکیلاتی دختران آفتاب در اردبیل گفت: ما در گام نخست محور آموزش را مورد توجه قرار دادیم تا برای مربیان تربیتی با هدف توانمندسازی آنها و آشنایی بیشتر با فضای مجازی بتوانیم حرکت های تاثیرگذاری را به انجام برسانیم.
وی با بیان اینکه محقق شدن این امر در ورود فعال دانش آموزان به عرصه های فضای مجازی و اینترنتی نیازمند برنامه های آموزشی و تقویت فعالیت های آگاه سازی است، افزود: در این ارتباط اقدام به تاسیس شبکه اجتماعی دانش آموزان در کشور کردیم که از مهر ماه این شبکه با عنوان «شبکه شاد» راه اندازی شده و زمینه حضور توانمند دانش آموزان را در حوزه های مجازی فراهم خواهد کرد.
معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: ما در سال گذشته کارهای زیربنایی و تخصصی را به همراه توانمندی نیروی انسانی مورد توجه قرار دادیم و سعی مان بر این بوده تا بتوانیم دانش آموزان علاقمند را وارد رقابت های علوم قرآنی، معارف و المپیاد های داخلی و خارجی کنیم که قطعا بر این باوریم ورود دانش آموزان به فضاهای مجازی در قالب راه اندازی سایت ها و وبلاگ ها می تواند تاثیرگذاری خاصی را داشته باشد.
کفاش خطاب به دختران شرکت کننده در اردوی آموزشی ـ تشکیلاتی دختران آفتاب گفت: شما دانش آموزان منتخب اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان باید حضور فعال و قوی در عرصه مجازی داشته باشید تا این حضور تاثیرگذار به توانمندی دانش آموزان متدین با تولید محتوا و تقویت فضای مجازی بیشتر کمک کند.
این مسوول تصریح کرد: قطعا در قالب وبلاگ و سایت هایی که توسط دانش آموزان طراحی می شود می توانیم محتوای غنی ارزش های دینی و اسلامی را به همراه سبک زندگی اسلامی و دینی در این فضا تبلیغ و ترویج کنیم تا همه بتوانند از این بستر تقویتی استفاده کنند.
معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: باید با مدیریت چنین فضاهای مجازی اجازه ندهیم تا دشمنان ما بتوانند با محتوای غیراخلاقی و نامناسب فضای تربیتی نسل آینده را متشنج کنند در حالی که اعتقاد راسخ داریم که نسل آینده ما باید در فضای مناسب و مطلوب مجازی که پاک و طاهر خواهد بود فعالیت های خود را انجام دهند.
کفاش از دانش آموزان خواست تا در فعال کردن فضاها و سایت های مجازی بیشتر از این تلاش کنند و با توانمندی بیشتر در این عرصه حضور یابند.
وی با بیان اینکه ایجاد شبکه اجتماعی دانش آموزان جزو اولویت ها و برنامه های اصلی این معاونت در سال جاری است گفت: یک میلیارد تومان بودجه مصوب اجرای این برنامه در اختیار قرار گرفته است.
وی افزود: این شبکه اجتماعی به مرور توسعه خواهد یافت. در گام اول این شبکه در سازمان دانش آموزی و برای دانش آموزان ممتاز تشکیل خواهد شد. شرط ورود این است که این دانش آموزان در المپیادها، مسابقات و جشنواره های ما در سال جاری یا سال های گذشته حایز رتبه های برتر شده باشند و یا اعضای فعال تشکل ها باشند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اعلام این خبر که مرحله طراحی و آماده سازی این شبکه مجازی طی شده و در فصل پاییز راه اندازی می شود گفت: این زمینه را فراهم می کنیم که اعضا با دریافت کد ویژه بتوانند تولیدات خود را عرضه و در شبکه اجازه حضور داشته باشند.
کفاش ادامه داد: در واقع شبکه اجتماعی دایره المعارفی از مجموعه تولیدات دانش آموزان ممتاز است. به عنوان مثال اگر دانش آموزی فیلمسازی می کند، بخشی از فیلم خود را روی سایت قرار می دهد. همچنین امکان تبادل اطلاعات و گفت وگو نیز در این شبکه وجود دارد.
به گفته وی، گام بعدی توسعه شبکه اجتماعی در سطح همه دانش آموزان مناطق و استان هاست. البته در ابتدای اجرا نیز حق استفاده برای همگان وجود دارد، اما ورورد به شبکه تنها برای دانش آموزان ممتاز امکان پذیر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :