آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80831
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1394 13:41
تعداد بازدید : 774

گوگل ابزارهای کنترل قند خون عرضه می کند

بلافاصله بعد از اینکه گوگل اعلام کرد به زودی زیرمجموعه هولدینگ آلفابت خواهد شد و ساندار پیچای از این پس مدیرعامل گوگل خواهد شد، تیم علوم زندگی گوگل (Google Life Sciences) اعلام کرد که با همکاری با شرکت بهداشتی DexCom ابزاری را برای کنترل میزان قند خون برای بیماران دیابتی عرضه خواهند کرد که هم کوچک تر و هم ارزان قیمت تر از فناوری های کنونی است.

NDTV- دو تیم دکس کام و علوم زندگی که هم اکنون دو شرکت جداگانه زیرمجموعه آلفابت هستند، محصولاتی را تحت عنوان CGM (کنترل مداوم قند خون) عرضه خواهند کرد که در عین اینکه بسیار کوچک تر از ابزارهای کنونی در بازار است، قیمت پایین تری نیز نسبت به آنها دارد. 
کوین سایر، مدیرعامل دکس کام در این مورد گفت: این همکاری پتانسیل تغییر چهره فناوری های مربوط به افراد دیابتی را برای همیشه دارد. معتقدیم که با همکاری با تیم گوگل، می توانیم محصولاتی را معرفی کنیم که کسب وکارمان را به استاندارد مراقبت های تمامی افرادی که دیابت دارند، تبدیل خواهد کرد. 
گوگل در نظر دارد تا با همکاری با دکس کام به عنوان شریک تکنولوژیک خود، ابزراهای مخصوصی را در آینده نزدیک عرضه کند که به گفته مدیران گوگل، تمامی آنها مربوط به اندازه گیری فاکتورهای سلامتی در فرد هستند و قرار است با قیمت های مناسب تر و مقرون به صرفه تری توسط گوگل عرضه شوند. 
اندرو کنراد، مدیر تیم توسعه علوم در گوگل می گوید: قصد داریم تکنولوژی هایی را توسعه دهیم که کاربران بتوانند بازخورد فعالیت روزمره خود را روی سلامتی خود به صورت زنده و فعال مشاهده کنند. 
این همکاری قرار است فناوری حسگرهای تشخیصی دکس کام را با فناوری الکترونیک مینیاتوری گوگل ادغام کند. 
گفتنی است که مدیریت بیماران دیابتی که تعدادشان هم در آمریکا کم نیست، یکی از مشکل ترین فعالیت های کلینیک های پزشکی است و شاید علت سوق دادن اولین فعالیت های گوگل در حوزه پزشکی هم همین باشد. 
ابزار گوگل و دکس کام از دو بخش برای سنجش سریع خون با گرفتن نمونه خون از انگشت و نمایش آن روی نمایشگر همراهش تشکیل شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :