آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80819
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1394 13:17
تعداد بازدید : 694

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد:

دعوت از ایرانیان مقیم خارج برای سرمایه‏گذاری در کشور

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ورود سرمایه به کشور در دوران پساتحریم باید با دانش فنی و تربیت نیروی متخصص در آن حوزه همراه و همزمان باشد.

ایرنا- بهزاد سلطانی افزود: اکنون در شرایط پساتحریم، فعالیت شرکت‎های خارجی برای دستیابی به بازار ایران آغاز شده است و مسوولان کشور نیز پذیرفته‎اند که سرمایه‎گذاری خارجی درکشور انجام شود.  وی اضافه کرد: تصمیم گرفته شده، تصمیم درستی است اما اگر در اجرا درست مدیریت نکنیم به دستاوردهای کشور که توسط متخصصان داخلی در دوران تحریم به دست آمده ضربه وارد می‎کند.  سلطانی اظهارداشت: باید سیاست‎های کلانی درحوزه اقتصادی تدوین شود تا علاوه بر ورود شرکت‎های خارجی به ایران، موضوع انتقال دانش فنی نیز مورد توجه قرار گیرد. 
وی گفت: مهم‎ترین موضوع پس ازلغو تحریم‎ها، توجه به انتقال دانش فنی درحوزه های مختلف است و باید سیاست گذاران شرایطی را برای شرکت‎های خارجی ایجاد کنند که این شرکت‎ها ملزم به انتقال دانش فنی به کشور باشند. 
سلطانی یادآورشد: ما نباید بازار 80 میلیون نفری خود را مجانی در اختیار شرکت‎های خارجی قرار دهیم و باید در انعقاد قرارداد با شرکت‏های خارجی انتقال دانش فنی به کشور را مد نظر قرار دهیم.  وی افزود: صندوق نوآوری وشکوفایی درحوزه انتقال فناوری به کشور درنظر دارد، با دعوت از ایرانیان مقیم خارج از کشور که قصد سرمایه‎گذاری در ایران را دارند، علاوه بر سرمایه‎گذاری، دانش فنی تکنولوژی‎های خود را نیز به کشور منتقل کنند. سلطانی افزود: درآینده و 10 سال دیگر مساله اصلی کشور، موضوع فناوری است و باید مسوولان این امر را مورد توجه قرار دهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :