آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80800
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1394 12:10
تعداد بازدید : 1037

قوه قضاییه «دستور» را به روز کرد

مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از به روز شدن نرم افزار حقوقی دستور، خبر داد.

خبرگزاری مهر- قضات و وکلای دادگستری برای تطبیق قوانین با لوایح و اظهارنامه ها و متن شکایات و احکام نیازمند مراجعه به متون قانونی هستند و این موجب می شود تا هر قاضی یا وکیل در دفتر کار یا با خود انبوهی از کتابهای قانون را به همراه داشته باشد. برای سهولت در این کار مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه نرم افزاری را ایجاد کرده که از این طریق می توان به تمامی قوانین و مقررات کشور دسترسی داشت. سیامک رفعتی معاون این مرکز گفت: نرم افزار «دستور» باهدف گنجاندن تمامی قوانین، مقررات و آرا منتشر شده توسط روزنامه رسمی جمهوری اسلامی از تاریخ ۱۲۸۵ (صدور فرمان مشروطیت) تا کنون، مهم ترین رویکرد نسخه ۳ این نرم افزار است.
این نرم افزار، با توجه به پویایی تصویب قوانین و مقررات به گونه ای برنامه ریزی شده که امکان به روزآوری محتوای برنامه به صورت برخط برای کاربران وجود داشته باشد. همچنین نسخه تلفن همراه برنامه «دستور» دربردارنده مجموعه قوانین و مقررات حقوقی و کیفری بوده و با فرمت جاوا (JAR) تلفن های معمولی و لمسی را پشتیبانی می كند.
نمایش متن با امکان جستجوی كلمات در متن و فهرست، فهرست درختی و ارسال متن انتخابی از طریق پیام كوتاه (SMS) بخشی از قابلیت های این نرم افزار است. این نرم افزار، با توجه به ویژگی خاص محتوای برنامه كه شامل قوانین و مقررات و آرا و نظریات مربوطه است، سفارشی سازی شده كه از نظر محتوا، آرا و نظریات، گروه بندی دارای قابلیت های زیادی است.
وی افزود: پس از عرضه نسخه ویندوز و جاوای نرم افزار دستور، نسخه اندروید کتاب (مجموعه قوانین و مقررات حقوقی و کیفری) هم در قالب کتابخوان همراه نور جهت استفاده در تبلت و گوشی عرضه شده است.
نسخه جدید دستور علاوه بر محتواى قبلى شامل برخى قوانین و مقررات جدید است كه تصویب شده و با توجه به نیاز مبرم كاربران به نرم افزار دستور ۲ افزوده شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :