آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80799
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1394 12:8
تعداد بازدید : 955

نیروی انتظامی نگاه فرهنگی به مجوز گیم نت ها ندارد

رییس بنیاد ملی بازی های رایانه ای با بیان عهده دار شدن این بنیاد برای تدوین آیین نامه گیم نت ها، گفت: اتحادیه ها که ذیل وزارت صنعت هستند، در قالب فعالیت های صنفی به گیم نت ها مجوز می دهند، آنها دغدغه مسائل فرهنگی را ندارند و بیشتر به بعد صنفی کار نگاه می کنند!

ایکنا- حسن کریمی قدوسی گفت: از ششم مردادماه با همکاری انجمن ورزش های الکترونیکی، فعالیت مان را بر تدوین آیین نامه گیم نت ها متمرکز کرده ایم تا مشکل نظارت بر گیم نت ها مرتفع شود.
وی افزود: بر اساس مصوبه کمیته عالی ارتقای محتوای شورای عالی، تدوین آیین نامه گیم نت ها به وزارت ارشاد واگذار شد و وزارتخانه طبق ابلاغیه شخص وزیر این موضوع را بر عهده بنیاد ملی بازی های رایانه ای قرار گرفت.
رییس بنیاد ملی بازی های رایانه ای تصریح کرد: بنیاد ملی بازی های رایانه ای تیمی متشکل از متخصصان تشکیل داد تا بتوانیم با نظرخواهی کارشناسان این آیین نامه را تدوین کنیم.
وی بیان کرد: نظارت بر گیم نت ها و نظارت بر خود بازی های رایانه ای، نیازمند اهرم قدرت است. اگر هم اکنون بنیاد ملی بازی های رایانه ای به گیم نت ها مجوز دهد، متاسفانه به دلیل خلا قانونی موجود، مجوزها هیچ ارزشی نخواهد داشت.
کریمی قدوسی گفت: اگر این آیین نامه تدوین و در کمیسیون عالی ارتقای محتوای فضای مجازی تایید شود و در نهایت این تاییدیه به واحدهای مختلف همچون وزارت صنعت، نیروی انتظامی و دیگر مراکز ابلاغ شود، می توان گفت که بحث ساماندهی گیم نت ها قانونا می تواند از سوی بنیاد ملی بازی های رایانه ای پیگیری شود.
وی بیان کرد: هم اکنون قانونی برای نظارت بر گیم نت ها از سوی بنیاد ملی بازی های رایانه ای وجود ندارد، زیرا اتحادیه ها که ذیل  وزارت صنعت هستند، در قالب فعالیت های صنفی به این گیم نت ها مجوز می دهند. آنها دغدغه مسائل فرهنگی را ندارند و بیشتر به بعد صنفی کار نگاه می کنند تا بعد فرهنگی.
کریمی قدوسی تصریح کرد: نیروی انتظامی هم اکنون به مجوز پروانه فعالیت صنفی گیم نت ها نگاه می کند و هیچ گاه نگاه فرهنگی به مجوزها ندارد.وی بیان کرد: امیدواریم تا پایان تابستان آیین نامه نظارت بر گیم نت ها تدوین شده و به همه واحدها ابلاغ شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :