آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79611
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1394 20:17
تعداد بازدید : 997

سیدنی از علایم رانندگی با جوهر الکترونیکی استفاده می کند

سیدنی، شهر استرالیایی به تازگی علائم راهنمایی و رانندگی را برای پارک کردن در خیابان هایش نصب کرده که مبتنی به جوهر الکترونیکی هستند.


Register- شهردار سیدنی به کمک آژانس خدمات دریایی علائم رانندگی دیجیتالی را در خیابان ها نصب کرده اند که نسبت به اتفاقات اطراف شان تغییر می کنند، زیرا مجهز به جوهر الکترونیکی هستند و نوشته های آنها تغییر می کنند. این علائم رانندگی به موتورسواران کمک می کنند تا از وضعیت دور و برخود مطلع شوند و از این طریق از تصادفات ناگهانی جلوگیری کنند. این تابلوهای رانندگی توسط فناوری ساخته شده اند که Visionect نام دارد و همانند کیندل، کتابخوان الکترونیکی شرکت آمازون در هر زاویه دیدی قابل دیدن و خواندن هستند؛ حتی در زیر نور شدید خورشید. 
انرژی این تابلوهای رانندگی با داشتن پنل های خورشیدی، از نور خورشید تامین می شود. همچنین برای روشن ماندن در شب نیز از همین انرژی خورشیدی که در طول روز جمع کرده اند، استفاده می کنند. پیام های این تابلوها نیز از راه دور و از طریق یک اتصال سلولی به یک شبکه «اینترنت اشیا» به روز می شوند. گفتنی است که فناوری به کار رفته در این تابلوهای رانندگی در حد ابتدایی است، اما جوهر الکترونیکی پتانسیل های بسیاری در این زمینه دارد. 
شهردار سیدنی امیدوار است که با بهره بردن از این تابلوها تا حد زیادی بتواند در هزینه های خود صرفه جویی کند. لس آنجلس نیز قصد دارد با صرف 5/9 میلیون دلاری هزینه  این علائم رانندگی را در سطح شهر نصب کند.
گروه تحقیقاتی و سازنده این تابلوهای رانندگی همچنین فناوری های ضد دستکاری و تشخیص مکان توسعه داده اند، زیرا حدس می زنند که این تابلوها به زودی هدف هکرها قرار بگیرند. مقامات سیدنی اعلام کردند که با نصب 15 تا از این تابلوها به راحتی موفق شدند ترافیک را در خیابان های این شهر مدیریت کنند و از تصادفات جلوگیری کنند. 
این تابلوها همچنین مجهز به تجهیزاتی برای وصل شدن به پهن باند بی سیم هستند و هر لحظه می توانند رویدادها را به روز کنند. به طور مثال اگر تصادفی در محلی روی دهد، کارشناسان راهنمایی و رانندگی پیامی را به این تابلوها ارسال می کنند تا روی صفحه نمایش آن به نمایش درآید. اگر اتفاقی رخ ندهد، صفحه این تابلوها کم کم سیاه می شوند و بدون نمایش باقی می مانند. جوهر الکترونیکی در واقع حاصل تلفیق مستقیم علوم شیمی، فیزیک و الکترونیک است. شباهت زیاد آن با کاغذ به حدی است که حتی از همان رنگدانه هایی که امروزه در صنعت چاپ مورد استفاده قرار می گیرد بهره می برد. به فناوری جوهر الکترونیکی معمولاً دوپایا (Bistable) نیز گفته می شود. دوپایا به این معنی است که تصویر روی صفحه Elink حتی بعد از قطع شدن تمام منابع برق همچنان باقی خواهد ماند. در عمل، این بدان مفهوم است که صفحه نمایش فقط زمانی برق مصرف می کند که بخواهد تغییری در صفحه رخ دهد. برای مثال، هنگام مطالعه کتاب با یک دستگاه کتابخوان، فقط موقع ورق زدن برق مصرف می شود، اما وقتی در حال مطالعه یک صفحه هستید، صفحه نمایش هیچ برقی مصرف نمی کند. این مساله به ویژه زمانی که کتابخوان به حالت خواب می رود بسیار حائز اهمیت است، چراکه در این حالت نیز فقط یک تصویر ثابت نمایش داده می شود. اما در یک صفحه نمایش LCD معمولی، بدون توجه به اینکه آیا تصویر جدیدی باید نمایش داده شود یا خیر، صفحه باید به طور مداوم حدود ۳۰ بار در ثانیه رفرش شود. این ویژگی، مصرف برق در صفحه نمایش های E Ink را به طور چشمگیری کاهش می دهد و دقیقً به همین دلیل است که دستگاه های کتابخوان دوام باتری فوق العاده زیادی دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :