آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79609
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1394 20:15
تعداد بازدید : 843

احتمال خروج بلک بری از دنیای موبایل جدی است

شرکت کانادایی بلک بری که چند سالی است جایگاه خود را در بازار از دست داده، ظاهرا قصد کناره گیری از بازار موبایل دنیا را دارد.


فناوران- درحالی که مدام اخباری درباره فروش و واگذاری بلک بری به شرکت های دیگر منتشر شده و این کمپانی کانادایی همه این اخبار را تکذیب می کند، به تازگی مدیر عامل این شرکت اعلام کرده که احتمال کناره گیری بلک بری از بازار موبایل دنیا وجود دارد.
بلک بری که هنوز هم یکی از امن ترین سیستم عامل های موبایلی را تولید می کند، با وجود وفور گوشی های آندروییدی و آیفون های اپل نتوانست جایگاهش را در بازار موبایل دنیا حفظ کند و هر روز با مشکلات مختلفی روبه رو است. 
حتی تغییر سیاست هایی همچون استفاده از سیستم عامل آندرویید روی گوشی های هوشمند هوشمندش به جای بلک بری نتوانست وضعیت بحرانی این کمپانی را بهبود ببخشد. 
بر این اساس ضرر و زیان های مالی پی درپی ممکن است منجر به خروج بلک بری از بازار گوشی های هوشمند شود. 
اگرچه بلک بری برای بازگشت به دوران اوج در سال ۲۰۱۵ میلادی برنامه ریزی کرده بود، اما جان چن، مدیرعامل کمپانی به این موضوع اشاره کرده که شاید این شرکت از فعالیت در حوزه گوشی های هوشمند کنار بکشد.
به گفته وی، در صورتی که وضعیت به همین صورت ادامه یابد و این شرکت همچنان با ضرر و زیان مالی همراه باشد، تصمیمات برمبنای فاکتورهای اقتصادی گرفته خواهد شد.
بلومبرگ همچنین گزارش داده در صورتی که شرایط به همین منوال ادامه پیدا کند و المان های اقتصادی را بیش از پیش تغییر دهد، دیگر فعالیت در این عرصه به صرفه نخواهد بود.
زمانی که چن سمت مدیر عاملی را در بلک بری بر عهده گرفت، سهم این کمپانی از بازار گوشی های هوشمند به زیر یک درصد سقوط کرد. تلاش های چن به منظور بهبود وضیت شرکت که با عرضه گوشی های هوشمندی نظیر پاسپورت و کلاسیک همراه بود، نتوانسته چندان کمکی به حال بلک بری باشد.
با این حال بلک بری به زودی دو گوشی هوشمند جدید با نام های Venice و Prague روانه بازار خواهد کرد که اولی یک پرچمدار و دیگری یک گوشی پایین رده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :