آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79604
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1394 20:10
تعداد بازدید : 965

بازار موبایل کساد بود ،گرانی هم اضافه شد

با وجود اینکه بازار موبایل این روزها کساد و خالی از مشتری است، اما قیمت گوشی با افزایش زیادی همراه شده است.

فناوران- در حالی که انتظار می رفت با اتمام ماه رمضان و شروع تعطیلات تابستانی بازار موبایل رونق بگیرد، اما هنوز این رکود به قوت خود باقی است و کمتر مشتری به قصد خرید وارد بازار می شود.
به گفته بازاریان، با وجود کسادی بازار، قیمت گوشی ها نیز با افزایش چشمگیری همراه شده به طوری که قیمت گوشی های بالا رده تا حدود 100 هزار تومان افزایش یافته است.
بر این اساس گوشی گلکسی S6 که این روزها جزو پرطرفدارترین گوشی های بازار است، با افزایش 100 هزار تومانی روبه رو شده و این روزها با قیمت یک میلیون و 780 هزار تومان به فروش می رسد.
در این میان گوشی Z3 سونی هم که تا هفته گذشته با قیمت یک میلیون و 350 تا 400 هزار تومان به فروش می رسید، هم اکنون با قیمتی حدود یک میلیون و 450 تا 500 هزار تومان به فروش می رسد.
آیفون هم که عنوان یکی از پرفروش ترین گوشی های بازار را دارد با افزایش بیش از 100 هزار تومانی قیمت روبه رو شده و این روزها قیمتی حدود دو میلیون و 580 هزار تومان دارد.
از دیگر گوشی هایی که این روزها با افزایش قیمت همراه شده می توان به گلکسی S6 Edge اشاره کرد که نوسان 100 هزار تومانی قیمت را تجربه کرده است.
فروشندگان بازار این افزایش قیمت را در نتیجه کمبود گوشی در بازار عنوان می کنند.
به گفته آنها، این روزها برخی از گوشی های پرچمدار سامسونگ و سونی و اپل در بازار کمیاب است و در صورت پیدا شدن با قیمت بسیاری بالایی در اختیار مشتری
قرار می گیرد.
با وجود اینکه حدود 5 ماه از سال جدید می گذرد و بازاریان پیش بینی می کردند که اوضاع بازار بهبود خواهد یافت، اما همچنان بازار راکد است و بازاریان چشم به اواخر تابستان و بازگشایی دانشگاه ها و مدارس دارند.
از این رو به خریداران که نیاز فوری به خرید گوشی ندارند، توصیه می شود خرید خود را به زمانی دیگر موکول کنند تا قیمت ها واقعی تر شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :