آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79587
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1394 15:59
تعداد بازدید : 741

سه راهکار جدید وزارت صنعت برای حمایت از تولید اعلام شد

قایم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام وجود سه راهکار در این وزارتخانه برای حمایت از تولید گفت: اولین اقدام در خصوص تعرفه واردات صورت گرفته که به هیچ عنوان کاهش نداشته است.

ایسنا- مجتبی خسروتاج با بیان اینکه هر نوع وارداتی بد نیست، اظهار کرد: اگر واردات زمینه پیشرفت تولید را فراهم کند، نه تنها بد نیست بلکه مفید هم هست. 
وی با بیان اینکه دغدغه قلبی و ذهنی مسوولان صنعتی توجه به تولید داخل است، افزود: در زمینه حمایت از صنعت، برخی اختلاف نظرها وجود دارد اما همه معتقد هستیم که باید از آن حمایت شود. قایم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: تک نرخی کردن ارز و وجود موانع فنی سر راه واردات، دیگر اهرم های حمایت دولت از تولید داخل است. 
خسروتاج با بیان اینکه سیاست دولت در بخش ارز، ایجاد ثبات در قیمت آن است، عنوان کرد: تلاش شده برای واردات برخی کالاها به جای ارز مبادله ای از ارز آزاد استفاده شود. 
وی ثبت سفارش را یکی از موانع واردات دانست و افزود: با بررسی از دستگاه های کنترل فنی، سعی شده است موانع کاهش یابد تا از قاچاق جلوگیری شود. 
قایم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر وظایف دولت در خصوص کاهش و کنترل واردات تصریح کرد: تنها مسوولان دولتی در قبال این امر مسوول نیستند بلکه تمامی مخاطبان برنامه های توسعه اعم از بنگاه داران اقتصادی و هماهنگ با دولت باید در جهت کنترل واردات تلاش کنند. 
وی گفت: در تنظیم برنامه وارداتی باید به گونه ای عمل شود که مواد اولیه و کالاهای واسطه‏ای وارد کشور شوند. 
خسروتاج با بیان اینکه تجارت توسعه پذیر است، اعلام کرد: برای حمایت از تولید داخل بعضا تعرفه های 75 درصدی وجود دارد و ادامه حمایت ها باید به گونه ای باشد که زمینه رقابت پذیری تولید داخل با جنس وارداتی را فراهم کند. 
وی در خصوص ضرورت رقابت پذیری بودن کالاهای داخلی گفت: نظام تعرفه ها باید به گونه‎ای باشد که در میان مدت و بلندمدت برای عرصه های بین المللی آماده شویم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :