آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79580
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1394 15:10
تعداد بازدید : 968

در بازار تابستانی دوربین‌های دیجیتال

کامپکت ها بهتر می فروشند

همگام با بازار کالاهای کامپیوتری و دیجیتال، دوربین های دیجیتال و حتی کامپکت های ارزان قیمت در ماه های اخیر بازاری کم رونق داشته و از رونق تابستانی که هر سال در بازار دوربین های عکاسی دیجیتال شاهد بودیم خبری نیست.

فناوران- حقیقت این است که بی ثباتی نرخ دلار آزاد و تغییرات گاه و بی گاه و همچنین امید به کاهش قیمت ها موجب شده است که بازار تابستانی دوربین های دیجتال چندان گرم نباشد.
البته برخی از فعالان بازار با اشاره به ثبات قیمت این کالاها می گویند: اگر چه قیمت  دلار مدام تغییر می کند، اما کسبه برای جلب نظر مشتری قیمت کالاهایی با قیمت کمتر از یک میلیون تومان را تغییر نداده و به این ترتیب این نوع دوربین ها تا حدودی مخاطب دارند. اما دوربین های گران قیمت تر بازار بی رونقی دارند.
به گفته فعالان بازار دوربین عکاسی، در حال حاضر در اين بازار دوربين هاي غيرحرفه اي يا خانگي که دوربين هايي با لنز ثابت بوده و از نظر اندازه کوچک و سبک هستند، فروش بهتری دارند. به گفته آنها، در حال حاضر دوربين هايي با ميانگين 350تا 700 هزار تومان در رده پرفروش هاي بازار هستند. این دوربین ها معمولا دارای قابلیت های مطلوبی هستند و حتی می توانند نیاز یک عکاس نیمه حرفه ای را برطرف کنند.
محمد جوادی یکی از فعالان بازار دوربین های عکاسی در این باره می گوید: اگر چه بازار دوربین های دیجیتال و به ویژه نمونه های حرفه ای و نیمه حرفه ای به شدت کم مخاطب است. اما دوربین های کامپکت در سال های اخیر موفق عمل کرده که به نظر می رسد رشد قیمت دوربین های نیمه حرفه ای و حرفه ای به توسعه بازار کامپکت ها منجر شده است. به همین دلیل این کالا مخاطبان خود را دارد.
همچنین بر اساس اعلام باشگاه فعالان آی سی تی که زیر نظر گروه شرکت های فراسو به گردآوری و ارایه اطلاعات می پردازد، دوربین های کامپکت با کسب 36.2 درصد بیشترین میزان محبوبیت را در بازار تابستانی دوربین به خود اختصاص داده اند.
پس از این دوربین ها نیز نمونه های DSLR با کسب 23.1 درصد در رتبه دوم محبوبیت در بازار دوربین دیجیتال ایستاده اند. در نهایت دوربین های حرفه ای یا DSLR ب کسب 22.4 درصد در رتبه سوم محبوبیت و فروش بازار دوربین ایستاده اند.
با این وجود فعالان بازار میزان تقاضا برای دوربین های نیمه حرفه ای و حرفه ای را در حدود یک چهارم تقاضا برای دوربین های کامپکت می دانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :