آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79570
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1394 14:38
تعداد بازدید : 1061

دبیر شورای فرهنگ عمومی:

سایت های همسریابی مطلقا مورد تایید نیستند

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: سایت های همسریابی به طور مطلق مورد تایید این شورا نیست البته جلساتی را با برخی از این سایت ها برگزار کردیم.

ایسنا- حسین شاهمرادی در نشست خبری درباره راه اندازی سایت همسان گزینی تا همسری افزود: برخی از سایت های همسریابی قابلیت و صلاحیت لازم را ندارند و برخی دیگر عیب های زیادی دارند، اما بعضی از این سایت ها ممکن است قابل اعتنا باشند.
وی با بیان اینکه ابتدا باید شیوه نامه سایت های همسریابی را تدوین کنیم، اظهارکرد: پس از تدوین این شیوه نامه، از فعالیت سایت های غیرمجاز ممانعت می شود مگر آنکه خود را با معیارهای شیوه نامه تطبیق دهند. البته هنوز زمان دقیق تدوین این شیوه نامه مشخص نیست.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: یکی از سایت های بسیار خوب تبیان است و یکی از کارهای قابل تقدیر این موسسه راه اندازی سامانه همسان گزینی تا همسری است که این سامانه نقش واسطه گری را دارد و در سه عرصه اجتماعی، آموزش و مشاوره فعالیت می کند و اقدامات آن از نظر علمی و دینی قابل قبول است.
وی با بیان اینکه واسطه گری در ازدواج موضوع مهمی است، افزود: واسطه گری در ازدواج هم در آموزه های دینی و اسلامی و هم در باورهای خوب فرهنگی ایرانیان وجود داشته، اما در حال کم رنگ بودن بود. در این شرایط موسسه تبیان تلاش کرد تا با راه اندازی سایت همسان گزینی تا همسری به این سنت بپردازد و شورای فرهنگ عمومی نیز از این کار تقدیر می کند.
شاهمرادی ابراز امیدواری کرد که شورای فرهنگ عمومی در استان ها بتواند کمک های خوبی به سایت همسان گزینی تا همسری بدهد.
شاهمرادی اضافه کرد: می توانیم با ایجاد ارتباط بین دستگاهی در زمینه ازدواج فعالیت کنیم. وجود افراد مناسب و واسطه های خوب و خیر در موفقیت سایت همسان گزینی تا همسری نقش زیادی دارد. اگر این واسطه ها به خوبی شکل بگیرند خانواده ها می توانند به آنان اعتماد کنند.
طالب پور مدیرعامل سایت تبیان نیز گفت: بیش از دو سال از شروع جدی برای راه اندازی سایت همسان گزینی تا همسری می گذرد و این سایت مبتنی بر آموزه های اسلامی و روش سنتی مورد قبول ازدواج است.
وی با بیان اینکه چهار شبکه در سایت همسان گزینی تا همسری فعالیت می کنند، گفت: شبکه معرفین یکی از آنهاست و شامل افرادی می شود که دختران و پسران به آنان معرفی می شوند. شبکه مشاوران را افرادی تشکیل می دهند که در راهنمایی و معرفی دختر، پسر و خانواده آنها فعالیت می کنند. شبکه های راستی آزمایان هویت افراد را از طریق مصاحبه حضوری و بررسی مدارک احراز می کنند و شبکه امنا نیز کار نظارت بر معرفان را بر عهده دارند.
مدیرعامل سایت تبیان ادامه داد: شبکه مشاوران در تهران و استان های دیگر راه اندازی می شود و با سیستم هوشمندی کار می کند و منجر به انتخاب بهتر همسر می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :