آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79519
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1394 12:11
تعداد بازدید : 941

اتصال بانک های دولتی به سوئیفت هم زمان با اجرای برجام

معاون ارزی بانک مرکزی از اتصال بانک‎های دولتی به سوئیفت هم زمان با عملیاتی شدن برنامه جامع اقدام مشترک خبر داد و گفت: براساس برنامه‎ریزی‎ها قرار است بانک‎ها با اجرایی شدن برجام به سوئیفت متصل شوند.


ایرنا- غلامعلی کامیاب افزود: هم اکنون تمام بانک‎های خصوصی به سوئیفت متصل هستند و قرار است بانک های دولتی نیز به آنها اضافه شوند.
معاون ارزی بانک مرکزی با بیان آنکه بانک‎های مسکن و کشاورزی نیز هم اکنون امکان استفاده از سوئیفت را دارند، گفت: البته بانک‎های خصوصی مشمول تحریم نبودند و به همین دلیل می‎توانستند از سوئیفت بهره‎مند شود.
کامیاب در پاسخ به پرسشی در خصوص انتشار برخی اخبار مبنی بر دریافت خسارت پس از رفع تحریم‎ها در قبال جلوگیری کردن از امکانات سوئیفت توسط بانک‎های ایرانی، گفت: اطلاعات مربوط به این امر پس از عملیاتی شدن برجام مشخص می‎شود و باید دید که چه مواردی در این زمینه در نظر گرفته شده است.
هم اکنون علاوه بر بانک دی، بانک های سامان، پاسارگاد، پارسیان، خاورمیانه و دو بانک دولتی مسکن و کشاورزی به سامانه سوئیفت متصل هستند.
برخی بانک‎های ایرانی در سال های گذشته به دلیل تحریم امکان اتصال به سوئیف را نداشتند.
بر اساس این گزارش سوئیفت شبکه پیام رسان بین‎المللی ارتباطات مالی بین بانکی است که ​ارائه خدمات بهتر به مشتریان و تسهیل در امر مبادلات تجاری با سرعت و امکانات بیشتر و دسترسی مستقیم به سامانه‎های بانکی و کارگزاران مربوط را در سراسر جهان با سرعت بسیار بالا ممکن می‎سازد و امکان انجام عملیات حسابداری مربوط را به یاری پیام های استاندارد با همان سرعت فراهم می‎کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :