آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79498
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1394 11:45
تعداد بازدید : 869

15 مرداد، آخرین مهلت دریافت پروانه اپراتورهای مجازی

سازمان تنظیم و مقررات ارتباطات رادیویی، آخرین مهلت دریافت پروانه از سوی اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) را 15 مردادماه سالجاری اعلام کرد.

فناوران- پیش از این صادق عباسی شاهکوه معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری از صدور پروانه اپراتورهای مجازی تلفن‎همراه (MVNO) به منظور افزایش رقابت، کیفیت و پوشش نیازهای مشتریان و ترغیب نوآوری و ارایه خدمات ارزش افزوده در بازار تلفن همراه کشور خبر داده بود.
اپراتورهای مجازی تلفن همراه اپراتوری است که با استفاده از امکانات فیزیکی و فرکانس اپراتورهای اصلی، با برند مخصوص به خود، سیم کارت و خدمات تلفن همراه ارایه می کند. اپراتور مجازی تلفن همراه از امکانات فیزیکی در بخش دسترسی برخوردار نیست و با انعقاد قرارداد با اپراتورهای دیگر تلفن همراه که دارای امکانات فیزیکی و فرکانس در بخش دسترسی هستند، ظرفیت تلفن همراه را به صورت عمده خریداری و با نشان تجاری و برند خود اقدام به فروش سیم کارت و خدمات تلفن همراه در بازار خرده فروشی می کند.
 همچنین چندی پیش اولین جلسه پرسش و پاسخ فنی ارایه پروانه های اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) برگزار شد. در این جلسه كه با حضور معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری، مدیران كل بررسی های فنی و اقتصادی و صدور پروانه سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات و متقاضیان دریافت پروانه MVNO تشكیل شد موضوعات مربوط به معیارهای ارزیابی شایستگی متقاضیان دریافت موافقت اصولی پروانه، حضور شركت های خارجی در تركیب سهامداران متقاضی پروانه، نقش رگولاتوری در تنظیم روابط بین اپراتورهای مجازی و میزبان، طرح تجاری، نحوه اتصال متقابل بین اپراتورها، نحوه امتیازدهی شاخص های ارزیابی شركت ها، فرایند صدور موافقتنامه و اعطای پروانه به متقاضیان، از جمله مواردی بود كه در این جلسه راجع به آن بحث و بررسی انجام شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :