آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79427
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1394 13:10
تعداد بازدید : 981

نتایج یک تحقیقات نشان داد

استفاده افراطی از گوشی های هوشمند کاربران را افسرده می کند

بر اساس تحقیقات جدیدی که در زمینه استفاده از گوشی های موبایل و تاثیراتی که روی کاربران می گذارد، صورت گرفته، نشان داده که استفاده بیش از حد از گوشی های موبایل منجر به افسردگی در میان افراد می شود.


فناوران- در یک نظرسنجی بسیاری از شرکت کنندگان گزارش داده اند که استفاده بیش از حد از گوشی های هوشمندشان باعث تاثیرات بدی روی زندگی آنها شده است.
در حال حاضر اکثر ما زمان زیادی از طول روز را به استفاده از گوشی های هوشمندمان اختصاص می دهیم. جدای از اضطرابی که به دلیل نبود گوشی های هوشمند در کنارمان احساس می کنیم، زمانی که غرق استفاده از موبایل هستیم انگار از دنیای واقعی جدا می شویم.
شاید شنیدن یا خواندن موضوعی درباره رابطه گوشی های موبایل با افسردگی برای بسیاری از کاربران خوشایند نباشد.
مطالعات دانشگاه نورت وسترن نشان داده کسانی که زمان بیشتری را برای استفاده از گوشی های موبایل صرف می کنند بیشتر افسرده می شوند.
به طور میانگین افراد 68 دقیقه در طول روز از گوشی های موبایل شان استفاده می کنند در حالی که بهتر است این زمان به 17 دقیقه کاهش پیدا کند.
یکی از دلایلی که باعث بروز استرس و اضطراب در میان افراد می شود، احتمال دسترسی نداشتن به سرویس های شبکه وای فای و قطع شدن اینترنت است.
یکی دیگر از دلایلی که باعث استرس در کاربران می شود، اتمام شارژ باتری گوشی های موبایل است. این موضوع درباره گوشی های هوشمندی که از سرویس های شبکه نسل چهارم پشتیبانی می کند، تشدید می شود زیرا با سرعت بیشتری شارژ باتری خالی می شود.
داشتن استرس برای از دست رفتن سیگنال های وای فای یا تمام شدن شارژ باتری در جایی که امکان دسترسی به منبع الکتریسیته و برق نیست، روی سلامت فکری افراد تاثیر می گذارد.
بسیاری از کاربران غیر از وبگردی روی گوشی های موبایل شان حتی فیلم هم تماشا می کنند یعنی این دستگاه ها جای تلویزیون و لپ تاپ ها را نیز اشغال کرده اند.
از سوی دیگر کاربران روی این دستگاه ها بازی می کنند، حتی از فروشگاه های آنلاین خرید می کنند و با همه دوستان و آشنایان مان از طریق همین دستگاه ها در طول روز و شب در ارتباط هستند.
حتی برنامه های نرم افزاری مختلفی طراحی شده که باعث القای احساسات مختلف به کاربران می شود.
براین اساس استفاده بیش از حد از گوشی های موبایل باعث نگرانی بسیاری از محققان شده است.
آنها گوشی های هوشمند را باعث منزوی شدن کاربران و به ویژه نوجوانان و جوانان می دانند چرا که با همه گیر شدن این دستگاه ها افراد بیشتر از ارتباط رو در رو از سرویس های اجتماعی استفاده می کنند و بیشتر زمان خود را به وبگردی، بازی و جست وجو در دنیای مجازی می گذرانند. بر این اساس کمتر صحبت می کنند و ارتباطات فیزیکی آنها رفته رفته کاهش پیدا می کند تا آنجا که نه تنها با خانواده بلکه دایره ارتباطات شان تنگ تر و تنگ تر می شود و در نهایت به تنهایی مطلق منجر می شود.
بر اساس گزارش های مختلفی که در زمینه سلامتی و بهداشت و اثرات ناشی از گوشی های موبایل و سیگنال های آن که بر جسم انسان می گذارد، منتشر شده، محققان بیشتر توصیه می کنند که استفاده از این دستگاه ها را تا آنجا که می توانند محدود کنند و حتی تا آنجا که می شود سعی کنند کودکان و نوجوانان شان را از این دستگاه ها دور نگه دارند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :