آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79411
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1394 12:32
تعداد بازدید : 814

میزان دسترسی ایرانی ها به موبایل اعلام شد

طبق آمارهای ارایه شده تا پایان سال 1393 در استان تهران 58.9 درصد خانوارها به رایانه دسترسی داشته اند.


ایسنا- بر اساس اطلاعاتی که درگاه پایش جامعه اطلاعاتی منتشر کرده برای دسترسی خانوارهای تهرانی به فاوا ضرایبی اعلام شده است.
بر این اساس در حال حاضر در استان تهران 69.2 درصد خانواده ها به رادیو و 99.3 درصد خانواده ها به تلویزیون دسترسی دارند.
نکته جالب اینکه دسترسی به تلفن ثابت از هر دوی این آمارها بالاتر بوده و با ضریب 99.6 درصد بیشترین میزان دسترسی تهرانی ها را در بر می گیرد.
همچنین بر اساس این آمار، تا پایان سال 93، 51.3 درصد از خانواده های تهرانی در محل سکونت خود به اینترنت دسترسی داشته و 58.9 درصد آنها نیز به رایانه دسترسی داشته اند.
از دیگر آمارهایی که در خصوص استفاده افراد از فاوا در استان تهران ارایه شده بحث استفاده از تلفن همراه است که این رقم در کل کشور به 61.5 درصد و در استان تهران به 71.2 درصد می رسد.
همچنین بنا بر اعلام این سایت به ترتیب استان های تهران، مازندران، سمنان، یزد و قم پنج استانی هستند که از نظر شاخص های توسعه فاوا در پنج رتبه نخست کشور قرار می گیرند اما به ترتیب استان های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، کردستان، کرمان و کرمانشاه پنج استانی به شمار می روند که کمترین میزان توسعه در این زمینه را در سال های قبل شاهد بوده اند.
بر اساس گزارش های ارایه شده،در کل کشور حدود 52/47 درصد خانوارها تا پایان سال 1393 صاحب رایانه بوده اند و با ضریب نفوذ 39/35 درصدی، بالغ بر 25 میلیون کاربر اینترنت در کشور وجود داشته است.
در تعریف کاربر اینترنت نیز اینگونه عنوان شده که هر فرد که در سه ماه گذشته از اینترنت استفاده کرده، کاربر اینترنت به شمار می رود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :