آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79048
تاریخ انتشار : 30 تیر 1394 11:56
تعداد بازدید : 796

آمادگی صنعت IT امارات برای همکاری با ایران

به دنبال توافق تاریخی بین ایران و ۱+۵، گروه رایانه دبی (DCG) این اتفاق را در فرآیند توسعه صنعت فناوری خاورمیانه مثبت ارزیابی کرد و توضیح داد اعضای این مرکز از حالا در انتظار انتشار دستورالعمل های جدید هستند که بتوانند با مقامات IT ایران برای گسترش همکاری ها وارد مذاکره شوند.

رایورز- امارات توضیح داده است که این قرارداد یکی از بزرگ ترین اختلافات میان ایران و قدرت های غربی را به پایان رسانده است و همین موضوع امیدهای فراوان برای صنعت ارتباطات و اطلاعات منطقه ایجاد کرده است تا بتواند همکاری های تازه را با ایران انجام دهد.
به عقیده «گروه رایانه دبی» برداشتن تحریم های آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد از ایران باعث می شود صنعت IT منطقه رونق بگیرد و بازار بهتری پیش روی شرکت های فعال در این حوزه باشد.
شایلندرا رغوانی، مدیر گروه رایانه دبی در این زمینه گفت: توافق هسته ای ایران به صورت کاملا مستقیم روی صنعت IT دبی تاثیر می گذارد و سود فراوانی از این اتفاق شامل اقتصاد امارات می شود.
زیرا ایران اصلی ترین شریک تجاری امارات در منطقه است. 
او در ادامه توضیح داد: ما فرآیند مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ را از نزدیک دنبال کردیم و به محض اعلام خبر توافق هسته ای، برنامه ریزی های خود را آغاز کردیم تا برای همکاری در حوزه فناوری با ایران وارد مذاکره شویم. این اتفاق برای ما یک فرصت ایده آل محسوب می شود. 
رغوانی اعلام کرد که تحریم های ایران طی چند سال گذشته باعث شد فروش محصولات IT در منطقه خاورمیانه به میزان زیاد کاهش پیدا کند و هم اکنون تمامی کشورهای همسایه مایل هستند در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات با ایران وارد همکاری شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :