آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78754
تاریخ انتشار : 23 تیر 1394 22:36
تعداد بازدید : 877

لایحه اصلاح نظام بانکی دوباره به جریان افتاد

مسوول پروژه اصلاح نظام بانکی با بیان اینکه ۲ لایحه قانون بانک مرکزی و قانون بانکداری برای اصلاح نظام بانکی به دولت طی ۱۰ روز آینده ارسال می‎شود گفت: بناست به سرعت لوایح نهایی به مجلس ارایه شود.


تسنیم - حسین عیوضلو در پاسخ به این که آیا «لایحه اصلاح نظام بانکی که بناست به زودی به هیات وزیران تقدیم شود همان لایحه ای است که در دولت قبل و در قالب طرح تحول بانکی در حال تدوین بود؟  گفت: در سال 90 بانک مرکزی و وزارت اقتصاد وقت 2 لایحه برای اصلاح نظام بانکی تحت عنوان لایحه قانون بانک مرکزی و لایحه قانون بانکداری در دست بررسی داشتند که مسکوت ماند.
وی افزود: اما در دولت یازدهم بازنگری بر لوایح مذکور در بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی آغاز شد به نحوی که اخیراً هر روز جلساتی به همین منظور در وزارت اقتصاد تشکیل می شود.
مسوول پروژه اصلاح نظام بانکی با بیان اینکه باتوجه به بازنگری های صورت گرفته امید می رود لوایح نهایی تا دو هفته آینده به مجلس ارائه شود، ادامه داد: در اصلاحیه جدید نظام بانکی، قانون عملیات بانکی بدون ربا زیر مجموعه قانون بانکداری خواهد بود. عیوضلو ضمن بیان اینکه همزمان با بررسی 2 لایحه بانک مرکزی و قانون بانکداری، طرح ویژه ای برای اصلاح نظام بانکی با اشراف وزارت اقتصاد در حال تدوین است، تصریح کرد: نتیجه نهایی این طرح حداکثر تا شهریورماه اعلام خواهد شد. وی البته گفت: اما در نهایت آنچه از سوی دولت برای اصلاح نظام بانکی تقدیم مجلس خواهد شد همان لایحه قانون بانک مرکزی و لایحه قانون بانکداری خواهد بود. مسوول پروژه اصلاح نظام بانکی در خصوص زمان اتمام بررسی لایحه های اصلاح نظام بانکی در دولت اظهار داشت: لایحه قانون بانک مرکزی در هفته جاری و لایحه قانون بانکداری نیز طی هفته آینده تمام می شود؛ قرار بر این است طی 10 روز آینده لوایح مذکور تقدیم دولت و بعد از آن با سرعت به مجلس ارائه می‎شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :