آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78716
تاریخ انتشار : 23 تیر 1394 13:14
تعداد بازدید : 1343

GTX 980 Ti G1 Gaming تجربه گرافیک گیگابایتی

در میان بازار محصولات سخت افزاری، همیشه کارت های گرافیکی از محبوبیت و توجه بیشتری برخوردار بوده اند و رقابت در این عرصه بین کمپانی های مختلف همواره جدی تر از سایر محصولات بوده است. گیگابایت نیز سعی کرده است که در این بازار سهم بیشتری به خود اختصاص دهد که تولید کارت گرافیک GIGABYTE GTX 980 Ti G1 Gaming قدمی در راه رسیدن به این هدف بوده است.


فناوران- این مدل که طبق مدل گذاری گیگابایت، GV-N98TG1 GAMING-6GD نام گرفته ، کارت گرافیکی بر پایه معماری Maxwell و پردازنده گرافیکی GM200 است. این GPU مشخصاتی مشابه GeForce Titan X داشته و تنها تفاوت آن در کمتر بودن تعداد (Cuda) است (2816 عدد در مقابل 3072 عدد).
مزیت این کارت نسبت به مدل مرجع، بهینه سازی هایی است که گیگابایت در طراحی PCB و سیستم خنک سازی آن انجام داده است. علاوه بر آن، مقدار Core Clock (فرکانس هسته) به صورت کارخانه ای اورکلاک شده و روی فرکانس پایه 1152MHz تنظیم شده که در حالت Boost می تواند به 1291 مگاهرتز برسد. در عین حال سیستم خنک سازی انحصاری گیگابایت با نام WindForce 3X توانایی دفع حرارت تا 600 وات را دارد. ضمن اینکه این فن ها تنها در صورتی که دمای کارت بالاتر از حد مشخصی باشد روشن خواهند شد و همین امر سبب کاهش نویزهای اضافی می شود.
گیگابایت در این محصول از یک سیستم تغذیه 8 فاز برای تأمین توان بهره می گیرد. در کنار داشتن شش گیگابایت حافظه GDDR5 و رابط 384 بیتی، این کارت از نظر زیبایی نیز کمبودی ندارد و گیگابایت جهت افزودن زیبایی به محیط کیس، در بالای کارت از LEDهایی استفاده کرده است که می توانند بنا به انتخاب کاربر به هفت رنگ متفاوت درآیند. در زمینه اتصالات نیز گیگابایت نسبت به مدل مرجع، یک خروجی به کارت اضافه کرده تا مجموع درگاه های خروجی این کارت به 6 عدد برسد که شامل 3 درگاه DisplayPort، دو پورت Dual-Link DVI و یک پورت HDMI است.  همچنین وجود فناوری  Flex Displyبه کاربران کمک می کند که با استفاده از حداکثر 4 مانیتور، خروجی تصویر Multi-Display را در اختیار داشته باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :