آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78712
تاریخ انتشار : 23 تیر 1394 13:8
تعداد بازدید : 1269

برگزاری نمایشگاه صادراتی ایران در ارمنستان

هفدهمین نمایشگاه صادراتی ایران از ۱۶ تا ۱۹ مهر ماه در محل نمایشگاه های بین المللی شهر ایروان پایتخت کشور ارمنستان برگزار می شود.


فناوران- هفدهمین نمایشگاه صادراتی ایران با حضور تجار، بازرگانان و شرکت‏های مختلف بازرگانی و صادراتی و همچنین مشارکت برخی وزارتخانه ها و دستگاه های مرتبط از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ مهر ماه در محل نمایشگاه های بین المللی شهر ایروان پایتخت کشور ارمنستان برگزار خواهد شد.
 این نمایشگاه همزمان با نمایشگاه Panarmenian expo (اکسپو ارمنستان) و با عنوان نمایشگاه بازرگانی تجاری مشترک ایران و ارمنستان با همکاری و حمایت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق بازرگانی کشور ارمنستان و همچنین دیگر سازمان های دولتی و بخش خصوصی، برپا می‏شود. رییس ستاد اجرایی هفدهمین نمایشگاه صادراتی جمهوری اسلامی ایران در ایروان گفت: این نمایشگاه شامل بخش های مختلفی از جمله فناوری اطلاعات است. غلامرضا رضائیان افزود: این نمایشگاه با هدف ارتقای سطح توسعه روابط اقتصادی و تجاری، بازار سازی، افزایش صادرات، توسعه فرهنگ گردشگری، تسهیل در مبادلات تجاری فی مابین ایران و کشور ارمنستان و تقویت و حمایت از تولیدات و خدمات داخلی برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرد: این نمایشگاه فرصت بسیار مغتنمی خواهد بود تا فعالان تولید و صنعتگران کشور با ارائه دستاوردها  و توانمندی های خود، زمینه تجارت و صادرات پایدار و بلندمدت را با ارائه خدمات به کشور ارمنستان و کشورهای مشترک المنافع فراهم آورند. رضائیان با بیان اینکه هفدهمین نمایشگاه صادراتی را مرکز اقتصادی ایران و منطقه اوراسیا  برگزار می کند، افزود: این مرکز که در جمهوری ارمنستان قرار دارد و پیش از این هم شانزده دوره نمایشگاه اختصاصی ایران در ارمنستان را برگزار کرده است، تلاش می کند با برگزاری این نمایشگاه ها، تجار و تولیدکنندگان ایرانی را به بازار کشورهای اروپای شرقی و بالاخص کشورهای تازه استقلال یافته منطقه قفقاز و اورآسیا، نزدیکتر کند. ارمنستان به دلیل موقعیت مناسب جغرافیایی در منطقه (اروپا و آسیا) و داشتن منطقه ژئوپلتیک و ژئواکومونومیک توانسته به یک منطقه تجاری جهانی تبدیل گردد. این کشور به عنوان نزدیک ترین همسایه جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا نقش پل ارتباطی مناسبی را برای دستیابی خدمات و کالاهای ایرانی به بازار رو به رشد این اتحادیه دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :