آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78686
تاریخ انتشار : 23 تیر 1394 12:12
تعداد بازدید : 1628

دستگیری اخاذ بی تاک و شوهر هتاک

فردی که در فضای سایبر و با استفاده از نرم افزار پیام رسان بی تالک اقدام به اخاذی از شهروندی می کرد، با تلاش ماموران پلیس فتا فارس شناسایی شد.

پلیس فتا - سرهنگ سید موسی حسینی گفت: خانم جوان شیرازی با ارائه مرجوعه قضائی مدعی شد فردی با ارسال پیام های تهدید آمیز از طریق نرم افزار پیام رسان تلفن همراه بی تالک ، قصد اخاذی از وی را دارد.
وی ادامه داد: پس از تشکیل پرونده کارشناسان پلیس فتا اقدامات فنی خود را جهت شناسایی متهم یا متهمان آغاز کرده و در نهایت موفق به شناسایی متهم شدند.
حسینی افزود: متهم با استفاده از قابلیت راداری این نرم افزار و با توجه به تصاویری که قربانی روی صفحه شخصی خود گذاشته بوده ، وی را به عنوان طعمه انتخاب کرده و پس از ارسال پیام دوستی و در ادامه با نزدیک شدن رابطه دوستی از طریق این فضا، از شاکی درخواست می کند تصاویر شخصی دیگری برای وی ارسال کند.
این مقام انتظامی گفت: متهم در ادامه با به دست آوردن چندین عکس شخصی و اطلاعات دیگر از شاکیه و با استفاده از نرم افزار فتوشاپ با مهارت خاصی از این تصاویر سوءاستفاده کرده و به صورت تصاویر مستهجن برای شاکی ارسال و وی را تهدید می کند که چنانچه به درخواست های وی تن ندهد، این تصاویر را در فضای مجازی انتشار می دهد.
حسینی به افرادی که قصد سوءاستفاده از این فضا را دارند هشدار داد که هیچ عمل مجرمانه ای از دید تیز بین پلیس پنهان نخواهد ماند.
 دستگیری شوهر به اتهام هتک حرمت همسر 
در خبر دیگری از پلیس فتا، شخصی که اقدام به انتشار تصاویر شخصی همسر خود در شبکه های اجتماعی کرده بود، توسط پلیس فتای شهرستان ملارد غرب استان تهران دستگیر شد.
سرهنگ برزو همتی گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده جرایم اجتماعی با موضوع انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی به پلیس فتای شهرستان ملارد، رسیدگی به موضوع به مأموران اداره مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا 
محول شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملارد افزود: در این پرونده شاکی مدعی بود که شخصی باسوء استفاده از هویت شخصی وی و استفاده از پست الکترونیکیش و انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی در شبکه های اجتماعی، موجب هتک حرمت و حیثیت او شده است.
وی ادامه داد: پلیس با انجام تحقیقات مقدماتی و تخصصی و همچنین ایجاد ارتباط صوری با گرداننده صفحات مورد نظر که فردی باهوش وفوق العاده مسلط به رایانه بود،هویت متهم به نام ‹ م.ن› که همسر شاکی بود مشخص شد.
رئیس پلیس شهرستان ملارد افزود: متهم که دو ماه از ازدواجش با شاکی نمی گذشت با ترفند های پلیسی به پلیس فتا احضار شد و پیرامون موضوع پرونده از وی تحقیق شد که وی پس از مواجهه با دلایل و مدارک و مستندات پرونده به بزه انتسابی اعتراف کرد.
همتی گفت: متهم انگیزه خود را از این کار ضعف در اعتقادات و انتقام گیری از همسرش از زمان تحصیل در دانشگاه اعلام کرد تا با ازدواج با وی از ین طریق آبروی همسرش در شبکه های اجتماعی و افرادی که مرتبط با او هستند را بریزد.
همتی تصریح کرد: متهم با صدور قرار 500 میلیون ریالی بازداشت و روانه زندان شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :