آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78682
تاریخ انتشار : 23 تیر 1394 12:4
تعداد بازدید : 1250

مصوبه جدید برای پرداخت تسهیلات به دانش بنیان ها

صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیانی که شرایط لازم برای صادرات کالا وخدمات دانش بنیان را داشته باشند، تسهیلات پرداخت می کند.

ایرنا- این صندوق در راستای توسعه خدمات خود برای شرکتهای دانش بنیان، اعطای تسهیلات حمایت از صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان را در دستور کار خود قرار داده است.
این تسهیلات در چارچوب خدمات جاری صندوق دیده شده و برای مصداق های گوناگون مرتبط با صادرات محصولات دانش بنیان به شرط آنکه صادر کننده یک شرکت دانش بنیان باشد، قابل استفاده خواهد بود.
براساس مصوبه تیرماه هیات عامل صندوق نوآوری وشکوفایی تسهیلات سرمایه در گردش، تسهیلات سرمایه ثابت،یارانه سود تسهیلات، تسهیلات حمایت از صادرات(نمونه سازی)، تسهیلات توانمندساز (جهت مباحث طراحی صنعتی محصول مطابق بازار، کمک به مسائل حقوقی بازارهای حقوقی خاص و تقویت حضور نمایشگاهی یا معرفی کالا) از جمله تسهیلات در نظر گرفته شده برای حمایت از صادرات کالا و خدمات دانش بنیان،شرکت های دانش بنیان است.
همچنین ارایه تسهیلات توسعه بازار صادراتی ( از طریق تعامل با نماینده شرکت خارجی خریدار در داخل کشور یا ساز و کار صندوق ضمانت صادرات)، ضمانت نامه بانکی (برای ضمانت نامه های صادراتی) و تسهیلات حمایت از انتقال فناوری (انتقال دانش فنی به خارج از کشور) از دیگر تسهیلات در نظر گرفته شده است.
براساس این گزارش حجم طرح های مصوب هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به بیش از422 طرح ومبلغ 1482 میلیارد ریال رسیده است.
همچنین هیات عامل صندوق نوآوری وشکوفایی در جلسه نیمه تیرماه سال خود، دو طرح با مجموع مبلغ 3 میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون تومان تصویب کردند، همچنین هیات عامل در جریان تصویب طرح ها در کمیته اعتباری صندوق به مبلغ 5 میلیارد و هشتصد میلیون تومان قرار 
گرفته شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :