آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78678
تاریخ انتشار : 23 تیر 1394 11:58
تعداد بازدید : 1374

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در نامه‌ای به رییس صدا و سیما خواستار شدند:

هنرمندان بدعکس در شبکه های اجتماعی را ممنوع التصویر کنید

با وجود تکذیب چندی پیش صدا و سیما، ماجرای ممنوع التصویر شدن هنرمندان عضو شبکه های اجتماعی، با ورود کمیسیون فرهنگی مجلس به ماجرا، این موضوع ابعاد تازه ای پیدا کرد.

فناوران- هفته گذشته بود که در خبری اعلام شد شورای نظارت بر صدا و سیما، دستور ممنوع التصویر کردن هنرمندانی را داده است که عکس های نامناسب در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند.
سایت شورای نظارت بر صدا و سیما نوشت: «بر اساس مصوبه اخیر شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای با عنایت به حضور کارمندان و هنرمندان متعهد و پاک سیرت در رسانه ملی، متاسفانه تعداد قلیلی از هنرمندان با حضور هنجارشکنانه خود در این شبکه ها و با انتشار تصاویر نامناسبی از خود، شئونات اخلاقی و ضوابط سازمانی را رعایت نکرده اند و موجبات دلخوری خیل عظیم هنرمندان متعهد و اهالی فرهنگ و هنر را فراهم آورده اند. از این رو و بر اساس این مصوبه سازمان صدا و سیما موظف شد تا با هنرمندانی که در این شبکه ها خلاف شئونات حاضر شده اند قطع همکاری کند.»
خبر این مصوبه با عنوان ممنوع التصویر شدن هنرمندان فعال در شبکه های اجتماعی به سرعت پخش شد و صدا و سیما ناچار به توضیح و تکذیب شد.
برهمین اساس روابط عمومی صدا و سیما اعلام کرد رسانه ملی هیچ تصمیمی مبنی بر اعمال محدودیت بر حضور هنرمندان و مجریان صدا و سیما در شبکه های اجتماعی نگرفته است.
در خبر منتشر شده از سوی صدا و سیما آمده است: «در پی ادعای برخی سایت های خبری درخصوص ابلاغ تصمیم رسانه ملی به هنرمندان، مجریان و گویندگان سازمان صدا و سیما مبنی بر ممنوعیت حضور در شبکه های اجتماعی، نعمتی انارکی مدیرکل روابط عمومی سازمان با تکذیب این خبر تاکید کرد: هیچ گونه تصمیم یا بخشنامه ای در این خصوص توسط رسانه ملی صادر نشده است. آنچه در برخی سایت ها در این باره نقل شده کذب محض و به کلی عاری از صحت است.»
 ورود مجلس به ماجرا
اما تکذیب روابط عمومی صدا و سیما پایان کار نبود و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به حمایت از خبری پرداخت که از سوی صدا و سیما تکذیب شد. اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیرو این اتفاق، نامه ای را خطاب به محمد سرافراز نوشته اند و از او خواسته اند تا مصوبه شواری نظارت بر این سازمان را اجرا کند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس به ایسنا گفت: این کمیسیون در نامه ای به رییس سازمان صدا و سیما خواستار شد که مصوبه شورای نظارت بر این سازمان در مورد استفاده نکردن از مجریان و هنرمندانی که در شبکه های اجتماعی تصاویر خلاف اخلاق منتشر کرده اند، اجرا شود.
سیدعلی طاهری افزود: کمیسیون فرهنگی نامه ای خطاب به رییس سازمان صدا و سیما در حمایت از مصوبه اخیر شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما نوشته است مبنی بر اینکه اگر هنرمندان در شبکه های اجتماعی تصاویر خلاف اخلاق منتشر کرده اند نباید از آن ها به عنوان مجری و هنرمند استفاده شود.
وی ادامه داد: از آنجا که صدا و سیما نسبت به این مصوبه بی اعتنایی کرده است کمیسیون فرهنگی در این نامه ازآقای سرافراز خواست که نسبت به آن اقدام کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :