آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75265
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1394 12:17
تعداد بازدید : 1081

گوگل: گوشی های بزرگ سود تبلیغاتی بیشتری نصیب شرکت ها می کنند

به نظر می رسد شرکت ها به ارایه آگهی های تبلیغاتی روی گوشی های موبایل تمایل بیشتری پیدا کرده اند و در آینده نه چندان دور بیشتر شرکت ها آگهی های خود را بیشتر در قالب موبایلی ارایه خواهند کرد. بر این اساس مدیر بخش تبلیغات گوگل در مصاحبه ای اعلام کرده که گوشی هایی با نمایشگر بزرگ درآمد تبلیغاتی بیشتری را عاید شرکت ها می کنند.


فناوران- معمولا بخش اصلی درآمد موتورهای جست وجو را تبلیغات تشکیل می دهد و انتظار می رود که این روند در سال های آینده نیز ادامه یابد. حتی گوگل با فعالیت در زمینه های مختلف، درآمد عمده خود را از بخش تبلیغات کسب می کند. با توجه به رشد روز افزون استفاده از ابزار های موبایل و در نتیجه سخت شدن تبلیغات در این گونه ابزارها، مدیر تبلیغات گوگل بزرگ شدن صفحه نمایش گجت های موبایل را عاملی برای افزایش درآمد در این حوزه خوانده است.
با توجه به اینکه درآمد اصلی کمپانی هایی نظیر گوگل از راه تبلیغات آنلاین است، از این رو فعالیت های این کمپانی نیز در حوزه افزایش درآمد تبلیغاتی متمرکز شده است. 
بر این اساس وال استریت ژورنال، مدیر بخش تبلیغات گوگل، در حاشیه کنفرانس تبلیغات و فناوری در سن فرانسیسکو، اعلام کرد که تغییراتی در سیاست های تبلیغاتی صورت گرفته است. براساس اطلاعات ارایه شده توسط وی، با افزایش استفاده از گوشی های هوشمند و تبلت ها که در مقایسه با رایانه های رومیزی از سایز صفحه نمایش کوچک تری برخورداند، تبلیغات نیز سخت تر شده و از این رو تبلیغ کنندگان نیز تمایل چندانی به تبلیغات در بخش موبایل و گوشی های هوشمند ندارند. مدیر بخش تبلیغات گوگل برای حل این مشکل در پیش گرفتن راه های هوشمندانه تری را موثر می داند تا از آن طریق بتوان کاربران را در فرآیند تبلیغات درگیر کرده و در مورد گجت های موبایل نیز تبلیغات آنلاین را رونق بخشید. یکی از راه های پیشنهادی توسط وی استفاده از صفحه نمایش بزرگ در گوشی های هوشمند است.
گوگل پتانسیل بالایی را در حوزه تبلیغات گجت های موبایل می بیند که این تبلیغات شامل موتور جستجو و سرویس های دیگری نظیر یوتیوب است، از این رو این کمپانی در تلاش است تا مکانیزم تبلیغات خود را به بهترین شکل ممکن پیاده کند. مدیر بخش تبلیغات گوگل گوشی های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ 
را راه حلی برای کاهش مشکلات در زمینه کوچک بودن این گجت ها می داند.بر اساس گزارش تحلیل گران، سال گذشته قیمت تبلیغات موبایل با عرضه آیفون 6 پلاس اپل افزایش یافته است. این موضوع به دلیل افزایش استفاده از گوشی های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ است. اگرچه مدیر تبلیغات گوگل از اظهار نظر در خصوص آیفون بزرگ اپل خودداری کرد، اما به این نکته اشاره کرد که اپل یکی از شرکای گوگل است. وی همچنین می گوید میزان بازدید از یوتیوب برای هر ویدیو زمانی محاسبه می شود که کاربر حداقل 30 ثانیه از ویدیو را تماشا کند، حال آنکه در فیس بوک تعداد بینندگان بصورت متفاوتی محاسبه می شوند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :