آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75262
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1394 12:13
تعداد بازدید : 938

نسخه بعدی آندرویید قابلیت انگشت نگاری دارد

نسخه بعدی آندرویید گوگل احتمالا با یک قابلیت امنیتی جدید پشتیبانی کامل از حسگرهای تشخیص اثرانگشت همراه خواهد بود.


ایسنا- پایگاه خبری فید نیوز به نقل از منابع آگاه نوشت: گوگل در کنفرانس هفته آینده خود قابلیت پشتیبانی از تشخیص اثر انگشت را در «آندرویید ام» رونمایی خواهد کرد.
اگر این موضوع صحت داشته باشد بیانگر این است که گوگل رابط کاربری تشخیص اثر انگشت را برای برنامه نویسان ایجاد خواهد کرد تا آنها بتوانند این قابلیت را در اپلیکشن های خود قرار دهند.
گوگل هنوز رونمایی از نسخه بعدی سیستم عامل آندرویید را تایید نکرده است. پشتیبانی از قابلیت تشخیص اثرانگشت یکی از ویژگی های کلیدی نسخه بعدی آندرویید است تا به این سیستم عامل کمک کند تا به iOS برسد.
گوگل هنوز درباره حسگر تشخیص اثر انگشت اظهارنظر نکرده است. اگرچه برخی از گوشی های آندروییدی نظیر گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج سامسونگ حسگر اثر انگشت دارند اما کارایی این حسگر نسبتا محدود است. در بسیاری از گوشی های آندروییدی در حال حاضر این قابلیت صرفا برای باز کردن قفل گوشی به کار می رود. اما با اضافه شدن این قابلیت به آندرویید، توسعه دهندگان اپلیکیشن می توانند از این ویژگی در نرم افزارهای خود استفاده کنند. بنابراین اگر کاربر بخواهد از نرم افزارهای بانکی یا جی میل استفاده کند برای شناسایی می تواند از تشخیص اثر انگشت استفاده کند. ظاهرا گوگل قصد داشت سال گذشته در نکسوس 6 از ویژگی تشخیص اثر انگشت استفاده کند اما رابط کاربری این قابلیت در آندرویید لولی پوپ آماده نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :