آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75258
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1394 12:5
تعداد بازدید : 1053

موفقیت شرکت ICT ایرانی در عرصه بین‏ الملل

شرکت توسن با همکاری مشاورین شرکت دانـــا موفق شد به عنوان اولین شرکت ایرانی ضمن اخذ گواهینامه استاندارد ISO/IEC 20000 از اداره جهانی استاندارد و کسب تاییدیه موسسه APMG انگلستان به عنوان معتبرترین مرجع بین‎المللی در تولید دانش مدیریت و فناوری اطلاعات، نام خود را در کنار شرکت هایی همچون Orange Business service France ، British Telecom و IBM قرار دهد.

فناوران- APMG  نامی آشنا و بسیار معتبر برای همه کسانی است که در حوزه مدیریت و فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول فعالیت هستند. موسسه APMG انگلستان در سالیان گذشته معتبرترین مرجع بین‎المللی در تولید دانش مدیریت و فناوری اطلاعات و مهم‎ترین مرجع در ارایه گواهینامه های حرفه ای به شرکت ها و متخصصانی است که توانمندی آنها در به کارگیری دانش مدیریت و فناوری اطلاعات به اثبات رسیده است.
APMG در سایت خود بخشی را قرار داده تا سازمان هایی که موفق به اخذ ISO/IEC 20000 از طریق اداره جهانی استاندارد شده اند و مدارک آنها در بررسی موسسه APMG تطابق کامل با بهروش ITIL را داشته است، اسم خود را در آن قرار دهند.
APMG  تاکنون در ایران بیشتر به عنوان شرکت ارایه دهنده گواهینامه مدیریت فناوری اطلاعات (ITIL) و یکی از دو گواهینامه مدیریت پروژه (PRINCE2) شناخته می شد، زیرا به علت تحریم این موسسه حاضر به بررسی و ممیزی شرکت های ایرانی نبود و هیچ شرکت ایرانی منطبق با استانداردی نبود که در لیست شرکت‏های مورد تایید این موسسه قرار بگیرد.
شرکت توسن (توسعه سامانه های نرم افزاری نگین) سابقه ای طولانی در استفاده از بهروش ITIL دارد. توسن توانست با همکاری مشاوران شرکت دانـــا، اقدام به طراحی و پیاده سازی تمامی فرایندهای ITIL با دامنه خدمات حوزه مدرن کند و در مرداد ماه سال 93 موفق به اخذ استاندارد معتبر ISO/IEC 20000 شود.
آبان ماه سال 1393 مستندات شرکت با هماهنگی شرکت ISC استرالیا که ممیزی استاندارد را به انجام رسانده بود برای APMG انگلستان ارسال شد. در این میان با توجه به تحریم ایران، مکاتبات متعددی صورت گرفت تا نهایتا موسسه APMG قبول کرد مستندات شرکت توسن را مورد ممیزی قرار دهد.در این بررسی کیفیت مستندات ارایه شده و جامعیت آنها سبب شد که در تاریخ 16 اردیبهشت 94 موسسه APMG انگلستان بصورت رسمی نام شرکت توسن را به عنوان اولین شرکت ایرانی در فهرست شرکت‎های حرفه‎ای ارایه دهنده خدمات فناوری اطلاعات بر مبنای ITIL قرار دهد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :