آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75248
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1394 11:46
تعداد بازدید : 743

مهلت مشترکان همراه اول برای حفظ سیم کارت های غیرفعال

اپراتور همراه اول به مشترکان سیم کارت های اعتباری خود تا ۱۵ خردادماه زمان داده است تا با شارژ مجدد این سیم کارت ها، از سلب امتیازشان جلوگیری کنند.

فناوران- بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اپراتورهای تلفن همراه می توانند پس از گذشت ۹۰ روز از عدم استفاده سیم کارت های اعتباری و بدون تراکنش ماندن این سیم کارت ها از سوی مشترکان، نسبت به قطع و سلب امتیاز این سیم کارت ها اقدام کنند. 
این الزام در پی محدودیت در شماره گذاری و نامبرینگ سیم کارت های موجود در کشور صورت گرفته است و براساس آن اپراتورهای موبایل می توانند سیم کارت های بلااستفاده در شبکه خود را سلب امتیاز کنند. اخیرا اپراتور همراه اول با ارسال پیامکی به تمامی مشترکان سیم کارت های اعتباری، از این مشترکان خواسته در صورتی که سیم کارتشان بلا استفاده است آن را فعال کنند.
این اپراتور در این پیامک آورده است: به دلیل محدودیت در واگذاری شماره های جدید، سیم کارت های اعتباری که ۶ ماه شارژ نشده اند سلب امتیاز می شوند؛ در صورت تمایل به حفظ شماره سیم کارت اعتباری خود حداکثر تا ۱۵ خردادماه سال ۹۴ نسبت به اعمال شارژ اقدام کنید.
این اطلاعیه شامل مشترکانی که به صورت یکطرفه از سیم کارت های اعتباری استفاده می کردند نیز می شود و برای بهینه سازی رنج شماره های بلااستفاده در شبکه همراه اول، صورت گرفته است. براساس آخرین آمارهای ارایه شده اپراتور همراه اول، نزدیک به ۳۸ میلیون مشترک سیم کارت اعتباری دارد.



نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :