آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75247
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1394 11:44
تعداد بازدید : 823

رییس کمیته رسانه مجلس:

بارها گفته ایم مخالف افزایش پهنای باند نیستیم

رییس کمیته رسانه مجلس شورای اسلامی گفت: این بی تقوایی است که بگویند ما با پهنای باند مشکل داریم در صورتی که از روز اول گفته ایم که با افزایش پهنای باند اینترنت مخالف نیستیم.

تسنیم - حجت الاسلام نصرالله پژمان فر گفت: اینترنت در ایران با بالاترین قیمت و بی کیفیت ترین شکل ممکن در اختیار مردم قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه راه اصلی رهایی از این مشکلات راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است گفت: در اکثر کشورهای دنیا دولت ها با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات ارزان ترین و پرسرعت ترین اینترنت را در اختیار مردم قرار می دهند.
رئیس کمیته رسانه مجلس شورای اسلامی در خصوص کشورهای کره جنوبی و چین افزود: هم اکنون ما شاهد ارایه پرسرعت ترین اینترنت در کره جنوبی و ارزان ترین اینترنت در کشور چین به مردم هستیم.
پژمان فر ادامه داد: تنها راه نجات از این مشکلات راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است که نه تنها مشکل اینترنت را حل می کند بلکه می تواند به واسطه خدماتی که در آن ارایه می شود 150 هزار شغل را نیز ایجاد کند.
وی تاکید کرد: بر خلاف آن چیزی که وزیر ارتباطات و وزاتخانه توضیح می دهند، شبکه ملی اطلاعات به معنای کابل ها و تجهیزات که به عنوان زیرساخت ها و بستر شناخته می شوند، نیست بلکه معنای حقیقی شبکه ملی اطلاعات، محتوای مدنظر برای قرار دادن در آن است.
رئیس کمیته رسانه مجلس افزود: بارها از مسوولان مربوطه درخواست داشته ام تا برای رفع این مشکل جلسه ای را تشکیل دهیم و در آنها به بررسی مشکلات پیش روی راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بپردازیم.
پژمانفر با بیان اینکه برخی گفته اند که ما با پهنای باند مشکل داریم گفت: این بی تقوایی است که بگویند ما با پهنای باند مشکل داریم در صورتی که از روز اول گفته ایم که با پهنای باند و نه اینترنت مخالف نیستیم بلکه عقیده داریم که این فضا باید به بهترین شکل ممکن رصد شود.
رئیس کمیته رسانه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در راستای ایجاد شبکه ملی اطلاعات، دانش و بودجه مورد نیاز همواره مهیا است و آن چیزی که تاکنون از ایجاد آن جلوگیری کرده بود یک عزم راسخ و اراده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :