آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75245
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1394 11:38
تعداد بازدید : 961

با هدف ارتقای دیپلماسی سایبری

نشست بین المللی جرایم سایبری امروز در تهران برگزار می شود

نشست بین المللی سایبری «جرایم در دنیای به هم پیوسته» امروز و فردا به میزبانی پلیس سایبری ایران برگزار می شود.

فناروان- رییس پلیس فتای ناجا با بیان اینکه، پی جویی جرایم سایبری با ارتقای دیپلماسی سایبری نقش موثری در کشف جرم در سطح جهان دارد از برگزاری نشست سایبری «جرایم در دنیای به هم پیوسته» در پنجم و ششم خرداد ماه به میزبانی پلیس سایبری کشور در تهران خبر داد.
کمال هادیانفر گفت: پلیس فتا به نمایندگی از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری سازمان اینترپل نشستی تحت عنوان جرایم در دنیای به هم پیوسته را به منظور ارتقای سطح همکاری های منطقه ای و بین المللی ، دانش افزایی، تبادل تجربیات و مبارزه با جرایم سایبری فراملی برگزار خواهد کرد.
وی ادامه داد: در این نشست نمایندگانی از کشورهای عضو سازمان اینترپل، روسای پلیس سایبری، نماینده دفتر مبارزه با جرایم سازمان یافته، نمایندگانی از دستگاه های دولتی و اجرایی در حوزه امنیت سایبر و مسوولان لشکری و کشوری حضور خواهند داشت.
هادیانفر اضافه کرد: از آنجایی که جرایم سایبری محدود به موقعیت جغرافیایی نیست بنابراین از نیمه دوم سال 90 پی جویی جرایم سایبری با تقویت دیپلماسی سایبری در دستور کار قرار گرفت که همین موضوع نقش موثری در کشف جرم در سطح جهان داشته است.
رییس پلیس سایبری کشور با بیان اینکه بیش از 70 درصد جرایم سایبری در اروپا و 40 درصد جرایم سایبری در آسیا در حوزه جرایم سایبری فراملی گنجانده می شوند، افزود: در جرایم سایبری هر فردی در هرجایی از دنیا می تواند مرتکب جرمی شود بنابراین ما سعی داریم تا دیپلماسی سایبری را توسعه 
دهیم.
هادیانفر تصریح کرد: برگزاری این گونه نشست ها می تواند برای ارتقای همکاری ها و توسعه تعامل های پلیسی به منظور پیشگیری، مقابله و کشف جرم موثر باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :