آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75210
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1394 12:21
تعداد بازدید : 1044

مدیر ایسوس:

ویندوز سیستم عامل خوبی برای موبایل نیست

در حالی که مایکروسافت در حال تست های نهایی روی ویندوز 10 برای موبایل است و امید زیادی به موفقیت این سیستم عامل در بازار گوشی های هوشمند دارد، مدیر عامل ایسوس اعلام کرده که ویندوزفون در حال حاضر مزیت خاصی در مقایسه با آندرویید و iOS ندارد و نمی توان به آینده آن امیدوار بود.

فناوران- در طول چند سال گذشته با رشد آندرویید و iOS که در حال حاضر محبوب ترین سیستم عامل های گوشی های هوشمند به شمار می روند، ویندوزفون با مشکلاتی همراه بوده است. با وجود این که در حال حاضر ویندوزفون از لحاظ سهم در بازار سیستم عامل های گوشی های هوشمند رتبه سوم را در اختیار دارد ولی واقعیت این است که فاصله ویندوزفون با رقبای خود یعنی آندرویید و iOS خیلی زیاد است.
مایکروسافت امسال قصد دارد با عرضه نسخه موبایل ویندوز 10 وضعیت خود را در بازار سیستم عامل های موبایلی بهبود بخشد و اوضاع را به نفع خود تغییر دهد. ویندوز 10 در حال حاضر در مرحله پیش نمایش قرار دارد و طی برنامه Insider مایکروسافت در حال آزمایش توسط کاربران است و قرار است تا با اضافه شدن ویژگی های جدیدی به عنوان سیستم عاملی متفاوت و قدرتمند روانه بازار شود.
بر این اساس مایکروسافت در سر نقشه هایی دارد و پیش بینی می کند که بتواند با شرکت های بزرگ موبایلی برای ارایه ویندوز ۱۰ روی گوشی های هوشمند مشارکت کند. 
اما به نظر می رسد برخی از شرکت ها از جمله ایسوس تمایلی به استفاده از این سیستم عامل روی گوشی های موبایل شان ندارند. اگرچه ایسوس به تازگی گوشی ZenFone 2 را در آمریکا معرفی کرده مبتنی بر سیستم عامل آندرویید بود. به نظر می رسد که این شرکت برنامه ای برای یک گوشی هوشمند ویندوزی ندارد. 
به گفته مدیر عامل ایسوس، مزیت ویندوز مایکروسافت نسبت به سایر سیستم عامل ها فقط جنبه 
سرگرمی آن است که در مقایسه با آندرویید و iOS خیلی قابل توجه نیست.
مایکروسافت امید زیادی به ویندوز 10 برای رقابت با آندرویید و iOS دارد بخصوص ردموندی ها روی ویژگی Continuum حساب زیادی باز کرده اند؛ قابلیتی که با تنظیم خودکار سیستم عامل روی نمایشگرهایی با سایز مختلف امکان استفاده از آن در ابزارهای مختلف را فراهم می کند. مایکروسافت در جریان رویداد بیلد 2015 این قابلیت را به نمایش گذاشت و اعلام کرد که کاربران می توانند گوشی هوشمند ویندوزی خود را به نمایشگرهای بزرگ تر متصل کنند و بدون هیچ افت کیفیتی از آن استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :