آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75156
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1394 12:54
تعداد بازدید : 793

برای ساخت ابزارهای پوشیدنی برای فقرا

شرکت ARM با یونیسف همکاری می کند

شرکت ARM با همکاری یونیسف، بنیاد کودکان سازمان ملل قصد دارد ابزارهای پوشیدنی را طراحی کند که هم به مردم مناطق دور افتاده و کشورهای در حال توسعه کمک کند زندگی بهتری داشته باشند و انسان هایی را که جان شان به دلیل نبود امکانات و دانش کافی در خطر است، نجات دهند.

CNet- شرکت بریتانیایی سازنده تراشه ARM و یونیسف هفته گذشته در نشستی خبری از همکاری چندین ساله خود برای توسعه فناوری هایی برای مردمی که در فقیرترین و دور افتاده ترین مناطق جهان زندگی می کنند، خبر دادند. 
این همکاری نخستین تلاش برای جنبش «ابزارهای پوشیدنی برای زندگی خوب» است و در همین راستا از طراحان دعوت شده تا ابزارهای پوشیدنی جدید خود را برای کمک به زندگی بهتر مردم کشورهای در حال توسعه معرفی کنند. 
اریکا کوچی، مدیر بخش نوآوری های یونیسف در نشست خبری که در آکادمی علوم در نیویورک برگزار شده بود، گفت: هدف ما از این همکاری تنها ارایه ابزارهای خوب نیست، بلکه قصد داریم ابزارهایی که مردم به آن نیاز دارند را فراهم کنیم.
به گفته کوچی، بخش نوآوری یونیسف که روی فناوری هایی برای توسعه دستاوردهای یونیسف برای کمک به زنان و بچه ها متمرکز است، امیدوار است که طراحان با معرفی ابزارهای پوشیدنی خود بتوانند به مردمی که جان شان در خطر است، کمک کنند. به طور مثال، این ابزارها می توانند به افرادی که در معرض نشت گاز یا آتش قرار دارند، هشدار دهند، یا با تشویق افراد به شستن دست های خود، روش زندگی آنها را تغییر دهند و یا با ارایه اطلاعات مربوط به وضعیت جنین، مادر را از زمان زایمان خود مطلع کنند. 
کوچی می گوید که بسیاری از این ابزارهای پوشیدنی به افرادی که در کمپ های پناهندگی یا در مناطق دور افتاده جهان بدون کمبود امکانات و زیرساخت های بهداشتی و سلامتی زندگی می کنند، تعلق خواهد گرفت. 
این همکاری از ماه نوامبر و با هزینه ای حدود ۱۵ هزار دلار شروع می شود، علاوه بر این شرکت طراحی Frog نیز با آرم و یونیسف در این پروژه همراه خواهد بود. هدف آرم کمک به یونیسف جهت تسریع بخشیدن به پروژه های تکنولوژی این سازمان است و بدین منظور هم چندین میلیون بودجه پیشنهاد می دهد. 
به عنوان مثال، ARM می تواند به بخش نوآوری یونیسف کمک کند تا بتوانند با بیماری هایی نظیر ایدز در زامبیا مقابله کرده و مشاغلی را در کوزوو ایجاد کنند. 
شرکت ARM با همکاری در این پروژه قصد دارد فناوری های لازم برای ایجاد کسب و کار برای جمعیت در حال رشد موجود در قاره های آسیا و آفریقا که از کسب و کار جهانی محروم هستند، ارایه کند. سیمون سگارز، مدیرعامل ARM اعلام کرده که تا به حال چندین بار مطلع شده که در چنین کشورهایی بودجه کافی برای توسعه ابزارها در دسترس نیست. به عقیده وی، فرصت های شغلی هنوز به طور کامل جا نیفتاده است، از این رو دو کمپانی ARM و یونیسف قصد همکاری برای توسعه تکنولوژی در این مناطق را دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :