آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75154
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1394 12:52
تعداد بازدید : 737

سؤالات امنیتی سایت ها حساب های کاربری را ایمن نمی کند

سؤالات امنیتی که سایت های مختلف برای دسترسی به ایمیل، حساب های مختلف طراحی می کنند، بر خلاف تصور کاربران ایمنی آنها را تامین نمی کند.

خبرگزاری فارس- در جریان بررسی هایی که به تازگی توسط گوگل انجام شده، میلیون ها پرسش و پاسخ امنیتی که برای حساب های کاربری مختلف توسط کاربران در نظر گرفته شده بررسی و مشخص شده که پاسخ بسیاری از آنها آنقدر ساده است که هکر ها می توانند جواب ها را حدس بزنند.
تحقیقات گوگل نشان می دهد که پاسخ به این سوالات به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود. یا کاربران پاسخ سوالاتی را که تنظیم کرده اند به یاد نمی آورند یا پاسخ های آنها آن قدر ساده است که هر کسی با چند بار حدس زدن می تواند به نتیجه برسد. بر همین اساس 40 درصد از افراد انگلیسی زبان ساکن آمریکا در زمان نیاز نتوانسته اند سوال امنیتی تنظیم شده را به خاطر بیاورند. بررسی های ریاضی گوگل نشان داده هر هکر با 10 بار حدس زدن توانسته با درصد های زیر به موفقیت برسد: 
در 24 درصد موارد 10 بار حدس زدن به یافتن نام کوچک معلم فرد منجر شده است. در 21 درصد موارد ده بار حدس زدن به یافتن نام میانی پدر فرد منجر شده است در 39 درصد موارد ده بار حدس زدن به یافتن نام شهر محل تولد فرد منجر شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :