آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75147
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1394 12:42
تعداد بازدید : 826

جزییات تسهیلات جدید مسکن اعلام شد

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با تشریح جزئیات دو مصوبه جدید شورای پول و اعتبار درباره تسهیلات خرید و ساخت مسکن گفت: اقساط ماهانه حداکثر 12 ساله برای وام 80 میلیون تومانی یک میلیون و 150 هزار تومان، وام 60 میلیون تومانی 862 هزار تومان و برای وام 40 میلیون تومانی، 575 هزار تومان است.

ایرنا- علی اصغر میرمحمدصادقی گفت:  شرایط سپرده گذاری در حساب صندوق پس انداز به این صورت است که دوره سپرده گذاری حداقل یک سال باشد و به ازای هر شش ماه یک برابر سپرده گذاری تسهیلات پرداخت می شود یعنی اگر فردی 10 میلیون تومان سپرده گذاری کند در مدت یکسال می تواند 20 میلیون تومان تسهیلات دریافت کند که با احتساب 10 میلیون سپرده خود فرد ، 30 میلیون تومان می شود.
وی با بیان اینکه به این سپرده سود تعلق نمی‎گیرد، افزود: اگر سپرده‎گذار به هر نحوی انصراف دهد سود سپرده کوتاه مدت که فعلاً 10 درصد بوده و ممکن است در آینده تغییر کند به وی تعلق می‎گیرد. میرمحمدصادقی با بیان اینکه، مصوبه این تسهیلات تا فردا به بانک مسکن ابلاغ می شود، گفت: اگر در هفته آینده بانک مسکن دستورالعمل مربوط را به بانک مرکزی منعکس کند پیش بینی این است که تا آخر هفته آینده، تأیید دستورالعمل را ابلاغ کنیم. این مقام مسوول در بانک مرکزی افزود: مصوبه دوم شورای پول و اعتبار ، اعطای وام خرید و ساخت مسکن از جانب بانک های تجاری دولتی و خصوصی به جز بانک های تخصصی به متقاضیان بود که از  که از سال 90 ارائه این گونه از تسهیلات بجز بانک مسکن در بقیه بانک‎ها ممنوع شده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :