آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75145
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1394 12:39
تعداد بازدید : 850

مایکروسافت برای خرید بلک بری دندان تیز کرد

انتشار گزارش مالی بلک بری مربوط به سه ماهه چهارم سال، همه را شگفت زده کرد، چراکه این کمپانی بالاخره پس از چندین ماه به سوددهی رسید. با این حال گزارش جدیدی منتشر شده که نشان از دندان تیز کردن مایکروسافت برای خرید بلک بری دارد.

فناوران- از چند سال گذشته با افزایش محبوبیت آندرویید و iOS، کم کم پایه های بلک بری سست شد و کاربران پروپا قرص خود را که دم از امنیت بالای سیستم عامل این شرکت می زدند از دست داد. از سوی دیگر از آنجا که بلک بری یکی از امن ترین سرویس های پیام رسان را دارد و سرورهایش فقط در کشور کانادا قرار دارند، بسیاری از دولت ها خواستار قرار دادن سرورهای بلک بری در کشورشان شدند تا امکان شنود و مانیتور عملکرد کاربران شان را داشته باشند، اما بلک بری با این موضوع مخالفت کرد. بنابراین غیر از سیستم عامل بسته بلک بری، امنیت بالای سرویس های این شرکت، عاملی در رکود این کمپانی کانادایی به شمار می رود. به این ترتیب بود که کم کم سهم بلک بری در بازارهای جهانی کاهش یافت و ضرر و زیان این شرکت بیش از سود آن شد.
براساس گزارش دیجی تایمز، چندین کمپانی از قبیل مایکروسافت، شیائومی، هواوی و لنوو درصدد خرید شرکت کانادایی بلک بری هستند. شنیده ها حاکی است که در رقابت تصاحب بلک بری، مایکروسافت از رقبا پیش است، چراکه این کمپانی پیشنهاد سرمایه گذاری را برای سنجش امکان خرید این کمپانی ارایه کرده است.
مایکروسافت در حال تبدیل شدن به یک کمپانی ارایه سرویس های نرم افزاری است و خرید بلک بری را نیز می توان در جهت اشاعه استفاده از همین سرویس ها خواند. اما در مقابل کمپانی های چینی سعی دارند تا با استفاده از چنین فرصت هایی جای پای خود را در بازار آمریکا مستحکم تر کنند. هنوز مشخص نیست که تصمیم بلک بری چه خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :