آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75141
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1394 12:33
تعداد بازدید : 810

ششمین جشنواره ملی بهره‎وری کشور برگزار شد

همزمان با آیین بزرگداشت روز ملی بهره‎وری و در ششمین جشنواره ملی بهره‎وری کشور، بنگاه های اقتصادی، بازرگانی، خدماتی و صنعتی برتر کشور که در یک دوره پنج‎ساله، بیشترین بهره وری را داشته‎اند، معرفی شدند.

فناوران- بزرگداشت روز ملی بهره‎وری و ششمین جشنواره ملی بهره‎وری صبح دیروز با حضور مقامات وزارت صنعت معدن و تجارت، رییس دفتر رییس جمهور، رییس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران، معاون وزیر جهادکشاورزی و بیش از ۳۰۰ نفر از صاحبان بنگاه های اقتصادی برتر کشور برگزار شد.
فرشید شکرخدایی دبیر جشنواره ملی بهره ‎وری در این مراسم گفت: در ششمین جشنواره ملی بهره‎وری، شاخص های بیش از یکهزار و300 بنگاه اقتصادی کشور در 35 گروه صنعتی مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه حدود یکصد پروژه ارتقای بهره‎وری به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود، افزود: از تاریخ 25 اردیبهشت تا ساعت 12 تاریخ 28 اردیبهشت، بیش از 4000 داور به صورت آنلاین پروژه های این دوره را داوری کردند.
وی افزود: در بخش ارزیابی تجارب موفق ارتقا بهره‎وری؛ بنگاه های اقتصادی که در طول سال گذشته پروژه‎های بهبودی را برای افزایش بهره‎وری و عملکرد اجرا کرده‎اند، با ارسال حداکثر سه پروژه موفق خود به دبیرخانه جشنواره، در این بخش شرکت کردند. در مراسم امسال برای بنگاه های شرکت کننده در جشنواره به صورت رایگان کارنامه بهره‎وری صادر می شود.
هر بنگاه اقتصادی در جایزه ملی بهره‎وری حداکثر 600 امتیاز و در جایزه ملی ارزیابی تجارب موفق نیز به ازای هر پروژه حداکثر 200 امتیاز می تواند به دست آورد، بنابراین در مجموع دو مرحله، هر بنگاه اقتصادی می‎تواند 1000 امتیاز کسب کند و نهایتا تندیس ملی بهره‎وری به بنگاه هایی که بالاترین امتیازها کسب کنند، اهدا می شود.
در همین حال نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران نیز گفت: برای افزایش میزان بهره‎وری باید فضای کشور از رانت و فساد پاک شده و به سمت سالم سازی حرکت کند.
محسن جلال پور افزود: در فضایی که درآمدهای ناشی از رانت و سواستفاده‎ها بسیار زیاد است درآمدهای بهره‎وری جایی نخواهد داشت.
نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر اینکه به دلیل تحریم ها و محدود بودن فضای اقتصای نگاه جدی به بهره‎وری نشده است، گفت: هم اکنون باید توجه کرد که از امروز در حوزه بهره‎وری چه اقداماتی
 انجام شود.
جلال پور با تاکید بر ضرورت ایجاد فضای مناسب برای ارتقا سرمایه ملی و بهره‎وری، ادامه داد: سرمایه نیروی انسانی و اجتماعی از اهمیت زیادی در بهره‎وری برخوردار است.
نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران گفت: اگر قرار بود سرمایه‎های مادی و فیزیکی زمینه پیشرفت را در ایران ایجاد کنند تاکنون این اتفاق افتاده بود به خصوص زمانی که 700 میلیارد دلار ارز در کشور وجود داشت و سرمایه‎های مالی به نوعی تبدیل به سرمایه فیزیکی شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :