آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75132
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1394 12:17
تعداد بازدید : 884

آزمایش نسخه نویسی الکترونیکی در6 شهر

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو درباره اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی گفت: این پایلوت تا پایان سال ارزیابی و آنالیز خواهد شد و بر اساس تصمیمی که مشترکا در سطح وزارت بهداشت انجام می شود، نتایج اعلام می شود.

فناوران- رسول دیناروند درباره اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در کشور گفت: اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی یکی از برنامه های بزرگ وزارت بهداشت است که در سال 93 به صورت آزمایشی و پایلوت در سه شهر انجام شد.
وی افزود: این طرح در سال گذشته و به صورت آزمایشی در سه شهر ساوه، پاوه و جهرم انجام شد که در سال جاری نیز سه شهر به این طرح اضافه خواهد شد که در مازندران شهر بابلسر، در استان فارس شهر استهبان و در استان خراسان رضوی نیز به احتمال زیاد شهرستان چناران است.
دیناروندبا بیان اینکه نتایج این پایلوت تا پایان سال ارزیابی و آنالیز خواهد شد، گفت: بر اساس این نتایج تصمیمی که مشترکا در سطح وزارت بهداشت انجام می شود اعلام می شود. 
به گفته وی با توجه به اینکه نسخه نویسی الکترونیکی را سازمان غذا و دارو پیگیری می کند ولی واقعیت این است که اجرای این طرح برای بیمه ها، حوزه درمان وزارت بهداشت و حوزه آتی وزارت بهداشت نیز مهم است یعنی آنها نیز از این طرح بهره مند خواهند شد بنابراین به صورت جمعی تصمیم گیری خواهد شد که این طرح در کدام یک از این شهرها کشوری شود.
دیناروند اظهار امیدواری کرد طرح نسخه نویسی الکترونیکی در یک برنامه چهار یا پنج ساله در کل کشور استقرار یابد.
حسین ریاضی مشاور وزیر و مسوول دفتر آمار فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این رابطه گفت: ما در برنامه راهبردی سلامت الکترونیکی، 7 راهبرد اصلی را تعریف کرده ایم که متناسب با آن 50 خدمت جدید الکترونیکی تعریف شده است.
وی افزود: یکی از این خدمات موضوع نسخه الکترونیکی است که اکنون به صورت پایلوت در حال اجراست و امیدواریم پس از اجرای موفق پایلوت این طرح، در سراسر کشور
اجرایی شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :