آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75131
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1394 12:12
تعداد بازدید : 651

پرداخت و تقسيط ماليات اصناف در سامانه الکترونيکي امکان پذیر شد

معاون سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص دریافت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی از مودیان، گفت: مودیان می‎توانند برای نخستین بار مالیات خود را از طریق سامانه پرداخت و تقسیط کنند.

فناوران- حسین وکیلی با بیان اینکه تلاش سازمان امور مالیاتی آسان‎سازی شرایط برای مردم و کاهش مراجعه حضوری است، گفت: امکان ارایه اظهارنامه به صورت الکترونیکی قبلا فراهم شده بود اما مودیان مجبور بودند برای پرداخت به ادارات مراجعه کنند که با توسعه سامانه الکترونیکی، مراجعه حضوری به حداقل و صفر رسیده است.

 آغاز جلسات مالیاتی با اصناف
معاون سازمان امور مالیاتی کشور در مورد همکاری و جلسات مشترک سازمان امور مالیاتی با اصناف گفت: یکی از موضوع ها، مالیات سال ۹۳ اصناف است که پس از نهایی شدن در جلسات مشترک اعلام خواهد شد.
وی با بیان اینکه با طراحی نرم افزاری برای اصناف نیز امکان دریافت اظهارنامه مالیاتی روی سایت فراهم شده است، افزود: برای مالیات سال ۹۴ نیز جلسات مشترک با اصناف آغاز شده است.
وکیلی، استفاده از صندوق‎های فروش و اظهارنامه را دو موضوع مهم مرتبط با اصناف بیان کرد و گفت: از صنوف انتظار داریم به تکالیفی که در قانون برای آنها مشخص شده است، عمل کنند که یکی از این تکالیف استفاده از صندوق های فروش است.

 ارایه اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی خرداد 
در همین حال سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: مودیان مالیاتی می‎توانند از ابتدای خردادماه نسبت به ارایه اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی خود اقدام کنند.
بر اساس این گزارش با توجه به توسعه خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور، مودیان می‎توانند از ابتدای خرداد ماه نسبت به ارایه اظهارنامه های مالیاتی به صورت الکترونیکی از طریق سامانه عملیات الکترونیکی مودیان سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی
TAX.GOV.IR اقدام کنند.
این گزارش می‎افزاید: مودیان می‎توانند ضمن ارایه الکترونیکی اظهارنامه، همزمان مالیات خود را نیز به صورت الکترونیکی پرداخت کنند.
با توجه به اینکه سیاست و برنامه عملیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در سال جاری اخذ الکترونیکی اظهارنامه‎ها، بدون نیاز به مراجعه حضوری مودیان به واحدهای مالیاتی است و پیش نیاز ارایه الکترونیکی اظهارنامه مودیان، تکمیل مراحل ثبت نام الکترونیکی است، مودیان باید هرچه سریع تر و قبل از فرا رسیدن روزهای پایانی مهلت تسلیم اظهارنامه، نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام از طریق سامانه  اقدام کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :