آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 75130
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1394 12:9
تعداد بازدید : 865

پیگیری شایعه ورود اپراتورهای موبایل به حريم مشترکان

معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از پیگیری موضوع ورود اپراتورهای موبایل به حریم خصوصی مشترکان خبر داد و گفت: در صورت صحت این موضوع قطعا با اپراتورها برخورد خواهیم کرد.


خبرگزاری مهر- غلامرضا داداش زاده در مورد انتشار برخی خبرها در سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی مبنی بر ورود اپراتورهای موبایل به حریم شخصی مشترکان با نصب یک اپلیکیشن روی سیم کارت، افزود: این موضوع را از طریق امنیت شبکه پیگیری خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه در این زمینه به اپراتورهای موبایل تذکر داده شده است خاطرنشان کرد: تا زمانی که صحت و سقم ورود اپراتورها به حریم خصوصی مشترکان که گفته شده از طریق نصب اپلیکیشن روی سیم کارت صورت می گیرد مشخص نشود نمی توان در این مورد نظر قطعی داد.
معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه اپراتورهای موبایل صحت این موضوع را رد کرده اند گفت: چنانچه این موضوع صحت داشته باشد با اپراتورهای موبایل برخورد خواهد شد.
داداش زاده تصریح کرد: موضوع از نظر فنی در دست بررسی و پیگیری دقیق است و پس از تهیه گزارش، تصمیمات لازم اخذ می شود.
چندی پیش اخباری در سایت های خبری و شبکه های اجتماعی باعث تشویش اذهان عمومی شد؛ در این خبر از اپلیکیشن هایی نام برده شد که توسط برخی اپراتور های موبایل، پس از قراردادن سیم کارت در درون گوشی مشترکان نصب می شود و تردیدهایی را مبنی بر ورود اپراتورها به بحث شنودهاي قانوني و غيرقانوني به وجود می آورد.
در این خبر یک کارشناس مدعی شده که همزمان با روشن شدن سیم کارت در یک گوشی، نرم افزاری بدون اطلاع صاحب گوشی تحت عنوان «سیم تولکیت»، روی گوشی مشترک نصب می شود که به طریق عمومی نیز قابل حذف کردن نیست؛ این نرم افزار قادر است تمامی فعالیت های گوشی را بدون اجازه صاحب گوشی شنود کند و پیام های داخل سیم کارت را بخواند و یا در هر زمان با دوربین کاربر عکس و فیلم بگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :